Bemowo Dzielnicowy Portal Informacyjny Warszawy i okolicznych miast City Media

Wizytówka firmy: PRZEDSZKOLE Z GRUPĄ ŻŁOBKOWĄ ELFIKI

Kontakt: PRZEDSZKOLE Z GRUPĄ ŻŁOBKOWĄ ELFIKI
targeo
ul. Moździerzy 7 01-321 Warszawa
tel.kom.785 170 220
Opis firmy i działalności:

Naszą ideą jest wspieranie rodzica w wychowaniu dziecka, bez jednoczesnego pozbawiania tego małego człowieka jego indywidualizmu.

Chcemy pomóc w takim wychowaniu, które ten indywidualizm będzie wydobywało z dziecka i utrwalało w nim, poprzez pełną akceptację osoby i osobowości takiego maluszka.

Elfiki to przedszkole, w którym opiekun ma być przede wszystkim przewodnikiem dziecka i wsparciem dla jego indywidualnego rozwoju. Ma tworzyć odpowiednie warunki do odkrywania i rozwijania przez dzieci ich własnych talentów. Opiekun, który pozytywnie motywuje, a nie nakazuje i karze.

W wychowaniu bliska jest nam pedagogika serca. Chcemy, żeby nasi wychowankowie otrzymali odpowiednią dawkę wsparcia emocjonalnego i społecznego, która pomoże im w przyszłości zachować nienaruszone poczucie własnej wartości – ten naturalny element osobowości każdego dziecka, tak bardzo obecny w okresie wczesnego dzieciństwa, a potem często gdzieś rozmyty.

Apetyt dziecka w tym wieku na poznawanie świata jest tak wielki, a jego umysł tak chłonny, że należy to wykorzystać jak najlepiej, dając możliwie dużo opcji wyboru zamiast ograniczeń.

To są założenia, które realizujemy.

Nasi dzisiejsi przedszkolacy, to jutrzejsi dorośli mający silne poczucie własnej wartości, asertywni, ale nie pozbawieni empatii, potrafiący bez problemu radzić sobie ze swoimi emocjami, odnoszący sukcesy, a porażki traktujący jedynie jak drogę do sukcesu.

Bo to, jakim dorosłym będzie w przyszłości dziecko, w ogromnej mierze zależy od otrzymanej dawki miłości najbliższych i szeroko pojętej akceptacji w dzieciństwie.

Powrót: Bemowo > przedszkola
| 151
 
budowadomowjednorodzinnych
baner
baner
WydarzeniaDodaj firmeKontaktOferty pracyRegulamin