City Media Dzielnicowy Portal Informacyjny Warszawy i okolicznych miast City Media
 
> Wydarzenia

Masz informację o aktualnościach i wydarzeniach niekomercyjnych w Warszawie i okolicach? Napisz do nas na adres reklamawarszawa@gmail.com a my je opublikujemy w naszym Portalu.

Wydarzenia niekomercyjne (kulturalne, charytatywne, wolne od opłat itd.) zamieszczane są bezpłatnie.

Wydarzenia komercyjne (imprezy zamknięte, imprezy okolicznościowe, płatne) mogą zamieszczać tylko firmy, które mają wykupiony w naszych Portalach jeden z wpisów płatnych.

Bieg SGGW - Prolog XIII Biegu Ursynowa
    09-05-2019   Ursynów
    Źródło: Informacja nadesłana

Już w tą niedzielę, 12 maja, wystartuje 5 edycja Biegu SGGW, który jest Prologiem XIII Biegu Ursynowa. Podczas wydarzenia odbędą się Biegi Dzieci, Bieg Główny na 5 km oraz Marsz Nordic Walking na 5 km.

Bieg będzie miał charakter biegu przełajowego, na którego trasie będzie czekało kilka niespodzianek, które będą wymagały sprawności i reagowania na zmienne warunki. Podczas Biegu Głównego będą klasyfikacje wiekowe oraz specjalne klasyfikacje dla studentów. Organizatorzy nagrodzą też najliczniejszą drużynę, która wystartuje w biegu.

Marsz Nordic Walking będzie koordynowany przez profesjonalnych sędziów, więc jest to świetny sposób na sprawdzenie swoich możliwości i rozpoczęcie przygody z tym sportem.

Organizatorami Biegu są KU AZS SGGW, Samorząd Studentów SGGW oraz Fundacja Action-Life.

Harmonogram wydarzenia:

  • 12:15 – 12:30 - Start biegu dla dzieci - wiek 0-6 lat, dystans ok. 200 m
  • 12:30 – 12:45 - Start biegu dla dzieci - wiek 7-11 lat, dystans ok. 400 m
  • 12:45 – 13:00 - Start biegu dzieci - wiek 12-15 lat, dystans ok. 1 km
  • 13:00 – 14:00 - Start biegu na 5 km
  • 14:00 – 15:00 - Start marszu Nordic Walking na dystansie 5 km
  • 15:15 - Dekoracja zwycięzców
Debata oksfordzka: tutaj, na Siekierkach
    06-05-2019   Mokotów
    Źródło: Informacja przesłana od Domu Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.

Nasze majowe spotkanie dotyczyć będzie osiedla Siekierki. Otwarte spotkanie dotknie lokalnych ważnych spraw z uwzględnieniem problemu grodzenia osiedli oraz raptownych zmian, okolicy, które wynikają z budowy licznych nowych domów.

Spotkanie w ramach MAL Siekierki z udziałem Warszawskiej Ligi Debatanckiej.

Planszówki z grupą CzeSiek i Zgrana Szafa
    06-05-2019   Mokotów
    Źródło: Informacja przesłana od Domu Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.

CzeSiek i Zgrana Szafa – to nieformalna grupa z Siekierek. Po raz pierwszy zapraszają do MIEJSCA AKTYWNOŚCI LOKALNEJ w Dorożkarni na wydarzenie przez nich zorganizowane.

Przyjść może każdy – i ten, kto pasjami gra w planszówki i ten, dla kogo będzie to pierwszy kontakt z tego typu wydarzeniem.

Wstęp wolny!

Siekierkowska majówka
    06-05-2019   Mokotów
    Źródło: Informacja przesłana od Domu Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.

Osiedle Siekierki wciąż się rozrasta. Dlatego doskonałym sposobem na wzajemne poznanie mieszkańców jest wspólna zabawa na Siekierkowskiej Majówce. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

W programie m. in.: finał konkursu plastycznego dla przedszkolaków i otwarcie wystawy „Moja mama”, strefa klockologii, Siekierkowska Akcja Badawcza, animacje plastyczne, warsztaty rowerowe, plenerowa gliniarnia, Kulturalna wyprzedaż garażowa.

Na zakończenie zapraszamy wszystkich na potańcówkę z Warszawiakami – Trupą Teatralną.

19/05/2019 godz.15:00-18:00

Projekt realizowany przez Dorożkarnię, Fundację BO WARTO i Szkołę Podstawową nr 3.

Noc muzeów - ogórkiem po Siekierkach
    06-05-2019   Mokotów
    Źródło: Informacja przesłana od Domu Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.

Zapraszamy na wycieczkę z przewodnikiem po ważnych dla historii osiedla miejscach, które są rodzajem „otwartego muzeum” i tworzą wyjątkową Siekierkowską Galerię Miejsc Zapomnianych.

Wszystkich miejsc jest 13, wskazują punkty najbardziej znaczące dla całej historycznej przestrzeni Siekierek. Stoją tam betonowe słupy, oznaczają przestrzeń osiedla, wskazując jego przeszłość, materializują wspomnienia mieszkańców. Tworzą spójną sieć. Gdy trafi się na jeden, bez trudu można odnaleźć kolejne i samodzielnie odkrywać historię tego osiedla.

Folwark, kuźnia, dwór – tych miejsc już nie ma, ale teraz przypominają o nich betonowe słupy zaprojektowane przez Zofię Strumiłło, Jana Strumiłło i Jana Sukiennika z grupy 137kilo.

Udając się w podróż „Ogórkiem po Siekierkach” uczestnicy usłyszą wiele ciekawych historii o ludziach, życiu, zwyczajach. Jak choćby tej o stawie łyżwiarskim:

“Przed wojną w miejscu dzisiejszego kościoła i trasy siekierkowskiej na Wilanówce był staw łyżwiarski. Dzieci razem z rodzicami przychodziły tutaj pojeździć na łyżwach. Do drewnianych butów, które robił szewc Kaleta przykręcali łyżwę i powstawały tzw. „śniegórki”. Trudno było nimi manewrować. Najlepiej jeździło się do przodu i do tyłu”.

18/05/2019 - 18/05/2019 16:00-18:00

Start sprzed Dorożkarni.

Potańcówka siekierkowska na Mokotowie
    06-05-2019   Mokotów
    Źródło: Informacja przesłana od Domu Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.

„Atrakcją na Siekierkach były prawdziwe potańcówki. Ale jakie to były bale! Oko by państwu zbielało. W jednym domu robiło się rybę, w innym flaki, indyka, gęś. To były bale z zaproszeniami, biletami i obowiązkowymi wieczorowymi strojami. Kiedyś Teatr Narodowy umożliwił nam wypożyczenie strojów – wspomina mieszkająca na Siekierkach pani Halina. – Przyjechał po nas autobus i  pojechaliśmy, mogliśmy sobie wybrać. Miałam suknię na fiszbinach, z aksamitu, złotą z zielonym i bordo, średniowieczną. Przyniosłam do domu, ale dekolt tiulem ozdobiłam. A na włosy tata mi kupił mimozę…”.

W Dorożkarni wracamy do tej tradycji i raz na kwartał zapraszamy na Siekierkowskie potańcówki, które  zawsze odbywają się z towarzyszeniem wspaniałych muzyków lub didżejów. Majowa potańcówka to rytmy letnich przebojów, wiosennych hitów i utworów z piękną pogodą w tle.

Za oprawę muzyczną zadba DJ Stefan, wprawiając przybyłych w dobry nastrój nie tylko repertuarem muzycznym ale również swoimi wodzirejskimi umiejętnościami.

Zapraszamy gości w każdym wieku.

11.05.2019 godz. 18:00-21:00 - Wstęp wolny!

Impresja – wystawa prac Yulii Dzhumaievej
    06-05-2019   Mokotów
    Źródło: Informacja przesłana od Domu Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.

Yuliia Dzhumaieva ma 20 lat, urodziła się na Ukrainie w Odessie. Tam zgłębiała sztuki plastyczne w dziecięcej szkole artystycznej “Kostandi”. W 2016 przyjechała do Polski studiować grafikę.

Interesuje się designem. Uwielbia rysować cienkopisem w stylu secesji i trochę op-artu. Jak sama przyznaje – kocha rysować każdą linię wyraźnie.

Wystawę można obejrzeć w galerii Dorożkarni do 15 maja 2019 r.

XIII Warszawskie Dni Rodzinne
    09-04-2019   Śródmieście
    Źródło: Informacja nadesłana

Już 14 kwietnia na stadionie Syrenka w Warszawie podczas Warszawskich Dni Rodzinnych na wszystkich odwiedzających czekać będzie moc słodyczy, gier, zabaw, interaktywnych aplikacji i… dużo, dużo więcej! Marka Wawel przygotowała dla swoich fanów wyjątkową atrakcję – pierwszą tego typu interaktywną ciężarówkę, która właśnie wyruszyła w swoją premierową trasę po całej Polsce.

Wszystkim eventom z Wawel Truckiem towarzyszyć będzie moc atrakcji, niezapomniana zabawa i oczywiście słodycze dla każdego!

Zapraszamy w najbliższą niedzielę w godzinach 12.00-17.00

ROYAL RUNNERS CLUB
    09-04-2019   Śródmieście
    Źródło: Informacja nadesłana

7 kwietnia 2019 r. rusza wyjątkowy projekt na biegowej mapie stolicy - Royal Runners Club. Współtworzą go New Balance i Muzeum Łazienki Królewskie łączące biegową pasję z wyjątkową przestrzenią w samym sercu stolicy.

Łazienki mają przeszłość sportową bowiem w 1928 roku na ich terenie pracował, mieszkał i trenował Janusz Kusociński, pierwszy polski złoty medalista olimpijski w męskich konkurencjach. Warto dodać, że w Łazienkach znajduje się trasa Kusocińskiego, która zaczyna się przy pomniku Jana III Sobieskiego a kończy przy Kartuszu Herbowym Stanisława Augusta.

Podczas biegowych spotkań uczestnicy będą mogli wraz z trenerami New Balance oraz biegającymi przewodnikami, pokonywać zróżnicowane trasy, i realizować zaplanowany cykle treningowe, dodatkowo odkrywając Łazienki.

Formuła treningów ma charakter otwarty, a każdy bez względu na poziom wytrenowania, może realizować tu swoje biegowe cele.

Wszystkich chętnych zapraszamy w każdą niedzielę na godz. 9:00, zbiórka na tarasie Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich.

Wypożyczalnia rowerów dla osób niepełnosprawnych i 100-lecie działania PCK
    26-03-2019   Wola
    Źródło: Informacja nadesłana

Już niebawem niepełnosprawni mieszkańcy Warszawy będą mieli okazję wsiąść na rowerowe trzy kółka. Do tej pory, w całej Polsce powstało 99 bezpłatnych wypożyczalni rowerów dla osób z niepełnosprawnością. Teraz czas na stolicę!

27 marca w Warszawie odbędzie się uroczyste otwarcie jubileuszowej, bo już 100. wypożyczalni rowerów trójkołowych. Będzie to miejsce przyjazne dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnością oraz ich rodzinom i opiekunom.

Otwarcie wypożyczalni to wspólny projekt Fundacji Eco Textil i PCK, a jej okolicznościowy charakter wpisuje się w 100-lecie działalności Polskiego Czerwonego Krzyża.

Otwarcie jubileuszowej wypożyczalni planowane jest z wielką pompą. Przyjęcie nowych pojazdów poprzedzi prezentacja rowerów, spotkanie z dziennikarzami, uczniami oraz słodki poczęstunek. Uroczystość swoją obecnością wzbogaci także Prezes Mazowieckiego Oddziału Okręgowego PCK, prof. Jerzy Kotowicz. Warto dodać, że oprócz rowerów trójkołowych do wypożyczalni trafi również sprzęt rehabilitacyjny, taki jak balkoniki ortopedyczne, wózki i kule.

Wypożyczalnia będzie czynna w godzinach 8.00- 16.00, 5 dni w tygodniu. Umożliwi wypożyczenie rowerów na umówiony z
zainteresowanymi osobami czas.

Uroczyste otwarcie 100. wypożyczalni odbędzie się 27 marca o godzinie 11.00 w siedzibie Mazowieckiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża, przy ul. Szańcowej 25.

Wrześniowa stolica biegów – Wilanów
    21-03-2019   Wilanów
    Źródło: Informacja nadesłana

8 września wystartuje trzecia edycja Królewskiego Festiwalu Biegowego.

Zawodnicy będą mogli zmierzyć się na dystansach: 5 km, 10 km oraz w półmaratonie. Co jeszcze przygotowali organizatorzy?

To już tradycja – nieodłącznym elementem Dni Wilanowa jest Królewski Festiwal Biegowy. Zawodnicy zbierają się na terenach Miasteczka Wilanów, by wspólnie promować ideę zdrowego stylu życia i zmierzyć się na specjalnie przygotowanych, asfaltowych, atestowanych trasach.

W tym roku po raz kolejny będzie można wybierać spośród 3 dystansów: 5 km, 10 km oraz półmaraton. Po zakończonych zmaganiach dla dorosłych, na starcie staną najmłodsi uczestnicy. Oni także będą mogli powalczyć o miejsca na podium.

W związku z odbywającymi się Dniami Wilanowa 2019, na gości przez dwa Dni będzie czekało wiele atrakcji – koncerty, animacje i zabawy. Ponadto w Miasteczku Biegacza zlokalizowanym na terenie Royal Wilanów będzie można skorzystać ze strefy relaksu, cateringowej, zabaw dla dzieci, a dodatkowo odwiedzić stoiska Sponsorów i Partnerów wydarzenia.

Impreza odbędzie się pod Patronatem Honorowym Burmistrza Dzielnicy Wilanów – Ludwika
Rakowskiego.

Zapisy na III Królewski startują pierwszego dnia wiosny, a więc 21 marca.

Zapraszamy!

Kawiarenka naprawcza na Ochocie
    18-03-2019   Ochota
    Źródło: Informacja nadesłana

30 marca w MAL przy ul. Grójeckiej 109, w godz. 11.00 – 15.00, na Warszawiaków będą czekać specjaliści, którzy bezpłatnie pomogą naprawić zepsute przedmioty! A wszystko to w miłej, sąsiedzkiej atmosferze, przy ciastku i kawie.
Naprawimy: drobne AGD/RTV, elektronikę, rowery, biżuterię, ubrania i komputery.

Będzie można wziąć udział w warsztatach i nauczyć się naprawiać przedmioty codziennego użytku:

  • - Laboratorium Domowej Naprawy z RepairManem (zapisy)
  • - warsztat naprawy obuwia Martyną Zastawną z WoshWosh (zapisy)
  • - ,,Jak naprawiać za pomocą druku 3D z Sygnis New Technologies” (pokaz)


MAL Grójecka 109 (filia Ośrodka Kultury Ochoty)
30 marca (sobota) - godz. 11.00- 15.00
Wstęp wolny

Kino Retro w Ursusie
    14-03-2019   Ursus
    Źródło: Informacja nadesłana

Międzypokoleniowe bezpłatne pokazy filmowe w Ursusie to projekt skierowany przede wszystkim do seniorów, ale także do młodszych mieszkańców dzielnicy czy Warszawy. W międzypokoleniowej grupie oglądamy współczesne, dobre i nagradzane filmy. Po pokazach z udziałem gości specjalnych dyskutujemy na tematy, które oglądane filmy poruszają.

Film Konstytucja (2016), reż. Rajko Grlić - zdobywca Grand Prix dla najlepszego filmu na MFF w Montrealu. Opowieść o trojgu ludzi zamieszkujących ten sam budynek w centrum Zagrzebia. Bohaterowie różnią się pod wieloma względami, ale łączy ich nie tylko miejsce, w którym żyją, lecz również demony przeszłości, ściśle powiązane z trudną historią stosunków serbsko-chorwackich.

Po filmie zapraszamy do rozmowy z Anną Sołoninko, absolwentką slawistyki, filmoznawczynią i podróżniczką.

Najbliższy seans jest zaplanowany na 20.03.2019 o godz. 17:00, Ośrodek Kultury Arsus, ul. Traktorzystów 14, Warszawa.

Pokazy odbywają się w Kinie Ursus w Ośrodku Kultury Arsus (ul. Traktorzystów 14). Udział w pokazach jest bezpłatny.

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy oraz dofinansowany przez Ośrodek Kultury Arsus.

Iluminacja ekspozycji Pabla Picassa w Muzeum Narodowym w Warszawie
    14-02-2019   Śródmieście
    Źródło: Informacja nadesłana

30 prac Pabla Picassa będzie dostępnych dla zwiedzających 12-24 lutego w Muzeum Narodowym w Warszawie. W zasobach muzeum znajdują się zarówno słynne grafiki artysty, jak i ceramika.

To niepowtarzalna okazja do zobaczenia niedostępnych na co dzień dla odwiedzających dzieł malarza, dodatkowo wzbogaconych iluminacją świetlną Philips Hue. Przestrzeń, w której znajduje się ekspozycja została rozświetlona dzięki firmie Signify, która jest technologicznym partnerem pokazu specjalnego.

Wśród wyeksponowanych litografii znajdują się także martwe natury i własnoręcznie odbite przez Picassa barwne linoryty z 1962 roku: Śniadanie na trawie (inspirowane obrazem Édouarda Maneta) i Popiersie kobiety w kapeluszu (portret Jacqueline Roque, drugiej żony malarza). Zaprezentowany został także rysunek Dziewczyna polska z 1948, przedstawiający młodą kobietę w chuście na głowie. To jedyna znajdująca się na stałe w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie grafika Picassa.

Bezpłatna projekcja filmu dla seniorów w Ursusie
    14-02-2019   Ursus
    Źródło: Informacja nadesłana

Kino Retro - Międzypokoleniowe bezpłatne pokazy filmowe w Ursusie to projekt skierowany przede wszystkim do seniorów, ale także do młodszych mieszkańców dzielnicy czy Warszawy. W międzypokoleniowej grupie oglądamy współczesne, dobre i nagradzane filmy. Po pokazach z udziałem gości specjalnych dyskutujemy na tematy, które oglądane filmy poruszają.

Pokazy odbywają się w Kinie Ursus w Ośrodku Kultury Arsus (ul. Traktorzystów 14). Udział w pokazach jest bezpłatny. Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy oraz dofinansowany przez Ośrodek Kultury Arsus.

Najbliższy seans jest zaplanowany na 27.02.2019 o godz. 17:00.

Sieranevada (2016) reż. Cristi Puiu

Po co spotyka się każda rodzina? Z miłości? Z obowiązku? Żeby sobie wygarnąć? „Sieranevada”, najnowszy film w reżyserii Cristiego Puiu, to pełen czarnego humoru komediodramat o rodzinnej uroczystości z nieoczekiwanym finałem. To przenikliwa wiwisekcja relacji między bliskimi oraz refleksja nad codziennymi kłamstwami i niedopowiedzeniami, tworzącymi fundament każdej rodziny.

Wystawa Fotografii Adama Tuchlińskiego w Starej Galerii ZPAF
    17-01-2019   Śródmieście
    Źródło: Informacja nadesłana

"I Love You All the Time" to wybór najciekawszych portretów, które Adam Tuchliński wykonał przez ostatnie sześć lat. Same twarze, bez tekstów, wypowiedzi. Widz-czytelnik ma przed sobą portrety - osoby. Większość patrzy prosto na nas. Są tacy, jak my.

Stara Galeria Związku Polskich Artystów Fotografików, Pl. Zamkowy 8, Warszawa
Wernisaż w piątek 18 stycznia o godz. 19:30, ekspozycja do 6 lutego 2019
Kuratorka wystawy: Joanna Kinowska

Bezpłatny seans filmowy w Ursusie
    15-01-2019   Ursus
    Źródło: Informacja nadesłana

Międzypokoleniowe bezpłatne pokazy filmowe w Ursusie to projekt skierowany przede wszystkim do seniorów, ale także do młodszych mieszkańców dzielnicy czy Warszawy. W międzypokoleniowej grupie oglądamy współczesne, dobre i nagradzane filmy. Po pokazach z udziałem gości specjalnych dyskutujemy na tematy, które oglądane filmy poruszają.

Najbliższy seans jest zaplanowany na 25.01.2019 o godz. 17:00.

Dziedziczki (2018), reż. Marcelo Martinessi - rewelacja 68. MFF w Berlinie, debiutancki film fabularny paragwajskiego reżysera Marcelo Martinessiego, refleksyjne kino o uniwersalnej potrzebie wolności i samospełnienia. Film jest paragwajskim kandydatem do OSCARÓW 2019 w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.

Pokazy odbywają się w Kinie Ursus w Ośrodku Kultury Arsus (ul. Traktorzystów 14). Udział w pokazach jest bezpłatny.

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy oraz dofinansowany przez Ośrodek Kultury Arsus.

Pokaz specjalny filmu „Illokucja” w DK Świt na Targówku
    07-01-2019   Targówek
    Źródło: Informacja nadesłana przez Dom Kultury ŚWIT w Dzielnicy Targówek m.st.Warszawy

Wychowywany przez starszą siostrę i jej męża, Daniel właśnie kończy 15 lat. Tego samego dnia, na progu jego domu pojawia się tajemnicza nieznajoma, Sara. Piękna, pociągająca i niebezpieczna, zdaje się znać z siostrą Daniela, Heleną, z dawnych lat. Żadna z nich nie chce jednak wyjawić Danielowi żadnych szczegółów. A Helena wyraźnie nienawidzi i boi się Sary jednocześnie. Za to Daniel z miejsca traci dla niej głowę. Za wszelką cenę próbuje dowiedzieć się, jaka tajemnica łączy obie kobiety. Jeszcze nie wie, jak bardzo będzie tego żałował…

Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Górtat-Rzepka
Występują: Tamara Arciuch, Dagmara Bąk, Aleksander Sosiński, Michał Wojciula, Roman Szczeblewski i in.

13.01.2019
godz. 18:00
Wstęp wolny

TURNIEJ FUTSAL MŁODEJ EKSTRAKLASY W HALI NA WILANOWIE
    03-01-2019   Wilanów
    Źródło: Informacja nadesłana

Zapraszamy do kibicowania młodym piłkarzom! W dniach 19-20 stycznia w hali CS Wilanów 12 drużyn młodzieżowych powalczy o tytuł Mistrza Polski Futsal Młodej Ekstraklasy U12. Stawka w tym turnieju jest naprawdę wysoka. Już 20 stycznia poznamy najlepszych młodych futsalowców do 12 lat. Najzdolniejsi zostaną powołani do kadry Polski FME w swojej kategorii wiekowej i wyjadą na profesjonalny treningowy camp.

Po raz pierwszy w Polsce zostaną rozegrane mistrzostwa futsalu (piłki halowej) w tej kategorii wiekowej. Dwanaście drużyn młodzieżowych, w szczególności Futsal Ekstraklasy, z całej Polski powalczy o Mistrzostwo Polski FME, a poszczególni piłkarze o powołanie do futsalowej kadry Polski FME U12. Zwieńczeniem turnieju będzie Futsal Camp pod szyldem reprezentacji FME, a po nim towarzyski mecz z rówieśnikami innego kraju. Młodzi piłkarze mają więc o co walczyć.

Ta dyscyplina jest też doskonałą rozrywką dla kibiców, bo dzięki dużej ilości bramek, zmiennych boiskowych, dynamice gry coraz częściej zasiadają na trybunach. Przekaz z meczów telewizyjny jak i internetowy, choć nie oddaje emocji na hali, z sezonu na sezon gromadzi coraz większą publikę.

Zapraszamy do kibicowania młodym zawodnikom podczas rozgrywek.

Wstęp wolny.

Moje formy zapisu - cykl wystaw Zygmunta Rytki w Warszawie
    17-12-2018   Śródmieście
    Źródło: Informacja nadesłana

Od 20 grudnia w trzech warszawskich galeriach oglądać będzie można fotografie i obiekty autorstwa wybitnego artysty, autora licznych projektów fotograficznych, prac video i instalacji - Zygmunta Rytki. W ramach wydarzenia w Starej Galerii zaprezentowane zostaną m. in. instalacje "Fotowizja" (1981) i "Na srebrnym globie" (2017), obiekt "Moje formy zapisu", film "Retransmisja" oraz fotografie z cyklu "Noe". W Galerii Obok do obejrzenia będą fotografie i film z cyklu "Fiat 126 P" 9 (1976) oraz pięć obiektów z serii "Moje formy zapisu" (2010). Galeria Nowe Miejsce wyeksponuje fotografie i film z trzech cykli: "Obiekty chwilowe projekt transformacji" (1989),  "Obiekt nietrwały" (1089/90), "Ciągłość nieskończoności" (1983) oraz składająca się z fotografii i kamieni instalację "Obiekty dynamiczne" (2001/2018).

Wszystkie prezentowane fotografie i instalacje są oryginalnymi pracami wystawowymi przygotowanymi przez artystę, pochodzą z archiwum rodziny oraz Fundacji In Situ w Sokołowsku. Wystawy powstaną we współpracy kuratorskiej zespołu: Bożenny Biskupskiej, Jolanty Rycerskiej i Magdaleny Wdowicz-Wierzbowskiej.

Wernisaże wystaw odbędą się 20 grudnia 2018 w dwóch miejscach - o godz. 19 w galerii Nowe Miejsce i o godz. 20 w Starej Galerii ZPAF, gdzie odbędzie się uroczyste otwarcie wystaw prezentowanych w przestrzeniach obu galerii ZPAF (Starej Galerii i Galerii Obok) oraz koncert jazzowy i poczęstunek. Wszystkie wystawy będą czynne do 16 stycznia 2019 roku.

Organizatorem wydarzenia jest Okręg Warszawski Związku Polskich Artystów Fotografików. Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 
budowadomowjednorodzinnych
KANCELARIA PRAWNA Radca Prawny Sławomir Momot Adwokat Anna Wypych Knieć
Centrum Medycyny Sportowej
WydarzeniaDodaj firmeKontaktOferty pracyRegulamin