Radni Warszawy uchwalili miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla południowej części Targówka Mieszkaniowego.
Plan chroni układ istniejących osiedli wraz z towarzyszącymi terenami zieleni osiedlowej. Obejmuje ochroną także pojedyncze obiekty zabytkowe. Wyznacza miejsca/tereny pod uzupełniające funkcje usług. Zaproponowane rozwiązania komunikacyjne sprawią, że cały teren zostanie lepiej powiązany z nową stacją metra Targówek Mieszkaniowy.
Obszar objęty planem ma ok. 28 ha w rejonie ulic:
- Radzymińskiej – od wschodu,
- Kołowej, M. Ossowskiego, Tykocińskiej i Gorzykowskiej – od północy,
- św. Wincentego – od zachodu,
- Smoleńskiej i ks. P. Skargi – od południa.
Na obszarze planu przeważa zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna. Osiedle z lat 70. zaprojektował zespół Małgorzaty Handzelewicz-Wacławek i Zbigniewa Wacławka. Za wyjątkiem punktowców budynki tworzą charakterystyczne układy wstęgowe z dużą ilością zieleni.
Na terenie objętym planem znajduje się kilka obiektów, które podlegają ochronie. Wśród nich jest kościół pw. Chrystusa Króla przy ulicy Tykocińskiej 27/35 oraz pojedyncze budynki przy ul. ks. P. Skargi, ul. Tykocińskiej oraz ul. Radzymińskiej ujęte w gminnej ewidencji zabytków. Najbardziej wartościowa jest neobarokowa willa autorstwa architekta Bolesława Pietrusińskiego przy ul. Tykocińskiej 15. Wraz z otoczeniem została wpisana do rejestru zabytków.
Usługi o charakterze publicznym i komercyjnym koncentrują się głównie w parterach zabudowy kwartałowej. W zachodniej części obszaru, przy ul. Olgierda 35/41 znajduje się budynek 137. Liceum Ogólnokształcącego z halą sportową. Natomiast przy ul. Barkocińskiej zlokalizowany jest obiekt handlowy.