ZARZĄDZANIE, ADMINISTROWANIE NIERUCHOMOŚCIAMI - URSYNÓW

W dzielnicy Ursynów działa szereg firm zajmujących się profesjonalnym zarządzaniem i administrowaniem nieruchomościami. Zarządzanie nieruchomościami wspólnot mieszkaniowych, administrowanie nieruchomościami biurowymi i administracyjnymi, obsługa techniczna nieruchomości, organizacja wspólnoty mieszkaniowej to tylko ułamek oferty firm zlokalizowanych na terenie Ursynowa. Administracja budynków mieszkalnych? Zarządzanie nieruchomościami mieszkalnymi? Nie musisz już szukać daleko.
Bądź pierwszy i dodaj swoją firmę do tej branży
2893
Na Ursynowie działa wiele wspólnot mieszkaniowych, które są obsługiwane przez wyspecjalizowane firmy w zakresie zarządzania i administrowania nieruchomościami.

Zarządzanie i administrowanie nieruchomościami to pełna obsługa firmy nad nieruchomością. Administrująca firma ma za zadanie dbać o porządek na terenie wspólnoty mieszkaniowej, prowadzić bieżące kontrole i przeglądy techniczne, prowadzić prace konserwacyjne, dbać o czystość budynków i należących do niego terenów zielonych, nadzorować wywóz śmieci, dbać o bezpieczeństwo mieszkańców i pilnować wpłat i finansów. Firma administrująca będzie wtedy dostarczać właścicielowi lub właścicielom nieruchomości, lub wspólnoty, sprawozdania finansowe i wszelkie istotne informacje dotyczące nieruchomości.

Firmy zarządzające nieruchomościami obsługują nie tylko osiedla mieszkaniowe, ale również domy jednorodzinne, domy wielorodzinne, a nawet budynki przemysłowe. W przypadku, gdy wspólnota posiada mieszkania na wynajem, firma administrująca, będzie również szukać najemców, rozmawiać i wybierać odpowiednich kandydatów, sporządzać umowę najmu, wprowadzać najemcę do nieruchomości i zbierać dochody z czynszu.

Zarządca odpowiada za duży majątek, jakimi są nieruchomości i generowane przez te nieruchomości dochody. Jakiekolwiek inwestowanie w nieruchomość jest możliwe tylko za zgodą właściciela.

Firmy zarządzające nieruchomościami muszą mieć obowiązkowe ubezpieczenie z tytułu prowadzonej działalności zawodowej. W przypadku jakichkolwiek szkód i zaniedbań ze strony firmy administrującej nieruchomościami właściciel może dochodzić swych roszczeń przez ubezpieczenie.

Firmy zajmujące się zarządzaniem i administrowaniem nieruchomości mogą rozliczać się z właścicielami w kilku opcjach:

  • Procent od opłat - jest to jeden z najpopularniejszych modeli rozliczania przez firmy zarządzające budynkami wielorodzinnymi.

  • Stała opłata - w tym modelu firma zarządzająca podpisuje umowę na wynajem lokali mieszkalnych lub użytkowych z rabatami na czynsz, po czym może wynajmować te lokale za dużo większą kwotę, zatrzymując różnicę z czynszu dla siebie. Taki model jest bardzo popularny w miejscach, w którym mieszkania są bardzo atrakcyjne i jest duże zapotrzebowanie na wynajem.

  • Udział w przychodach - taki rodzaj rozliczania się dotyczy obiektów komercyjnych i lokali usługowych, takich jak centra handlowe czy lokale usługowe. Zarządca nieruchomości może wynająć lokal usługowy, a następnie dzielić się otrzymanym procentem dochodu z właścicielem nieruchomości.


Jaka jest cena zarządzania i administrowania nieruchomościami na Ursynowie?
Ceny pełnej obsługi nieruchomości są zależne od rodzaju mieszkań, metrażu nieruchomości, lokalizacji i wielu innych rzeczy. Stawki za metr kwadratowy zmniejszają się proporcjonalnie do wielkości powierzchni nieruchomości, ceny zaczynają się od około 0,90 groszy za metr kwadratowy powierzchni użytkowej do 1500 metrów kwadratowych, do około 0,80 groszy powierzchni użytkowej do 7000 metrów kwadratowych.

Ile kosztuje administrowanie nieruchomościami wspólnot mieszkaniowych z Ursynowa?
Cena administracji wspólnot mieszkaniowych zaczyna się od około 40 złotych za lokal i więcej.

Zamieszczone ceny są cenami szacunkowymi, które w rzeczywistości mogą się bardzo różnić. Firmy zajmujące się zarządzaniem i administrowaniem nieruchomościami w Dzielnicy Ursynów najczęściej ustalają ceny indywidualnie z właścicielami nieruchomości i wspólnotami mieszkaniowymi na podstawie wielkości powierzchni użytkowej, ilości lokalów, lokalizacji, stanu technicznego nieruchomości i wielu innych. Dlatego najlepiej poprosić o wycenę usługi w kilku firmach i wybrać najbardziej dla nas interesującą.
 
baner
baner
baner
WydarzeniaDodaj firmeKontaktOferty pracyRegulamin