> Wydarzenia

Masz informację o aktualnościach i wydarzeniach niekomercyjnych w Warszawie i okolicach? Napisz do nas na adres reklamawarszawa@gmail.com a my je opublikujemy w naszym Portalu.

Wydarzenia niekomercyjne (kulturalne, charytatywne, wolne od opłat itd.) zamieszczane są bezpłatnie.

Wydarzenia komercyjne (imprezy zamknięte, imprezy okolicznościowe, płatne) mogą zamieszczać tylko firmy, które mają wykupiony w naszych Portalach jeden z wpisów płatnych.

Bielański Dzień Ptaków 2021
    21-09-2021   Bielany
    Źródło: Informacja z Urzędu Dzielnicy Bielany

26 września 2021 roku w niedzielę, w godzinach od 11.00 do godziny 15.00, zapraszamy do Parku Olszyna, od strony ulicy Gąbińskiej na piknik promujący przyrodę Bielan, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki ptasiej. Jak co roku świętować będziemy Bielański Dzień Ptaków.

W programie między innymi:

 • Spotkanie z Pawłem Pstrokońskim, autorem książki „Wszystkie okna dla oknówek”. Będzie możliwość zdobycia autografu Autora, wysłuchania ornitologicznej pogadanki oraz odbycia spaceru przyrodniczego z naszym Gościem po Parku Olszyna.
 • Katarzyna Skakuj – plastyk z wykształcenia i przyrodnik z zamiłowania – w miniprelekcji „Jajko jaku nierówne” opowie o jajach i piórach
 • Dawid Kilon, ornitolog i rysownik, tradycyjnie przeprowadzi warsztaty rysunku przyrodniczego
 • Na swoje stoisko oraz na spacer ornitologiczny zaprasza tego dnia także Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków
 • Nieodzownym elementem naszej imprezy jest pokaz sokolnika – Igor Kowalski  zaprezentuje Jastrzębia Harrisa w locie oraz sokoła wędrownego i raroga stepowego w namiocie wystawowym
 • Dla wszystkich chętnych proponujemy aktywności twórcze i techniczne m.in. zbijanie budek lęgowych i karmników, dekorowanie ptasich pierników, wykonanie ptaków ozdobnych ze zużytych płyt CD czy ozdabianie toreb bawełnianych z ptasim nadrukiem.
 • Atrakcyjne warsztaty plastyczne przygotowała także Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Bielany
 • Przy fotościance zaś zmierzymy się ze skrzydłami orła!
 • Na kiermaszu książek przyrodniczych wiele ciekawych propozycji dla małych i dużych. Tego dnia Wydawnictwo MULTICO oferuje sprzedaż książek przyrodniczych w atrakcyjnych cenach! Szczególną atrakcją będzie nowe wydanie dwutomowej publikacji „Ptaki Polski” autorstwa Andrzeja Kruszewicza, ornitologa, dyrektora warszawskiego ZOO. W obecnym wydaniu informacje zostały zaktualizowane o ostanie dane dotyczące stanów liczebnych poszczególnych gatunków oraz tendencje zmiany liczebności. Olbrzymim walorem obecnego wydania książki są kody QR, dzięki którym za pomocą aplikacji w telefonie można odsłuchać, także w terenie, głosy aż 170 gatunków ptaków. Dodatkowo do każdego kompletu książek dołączona jest płyta CD MP3, zawierająca te same głosy.

Zapraszamy do Parku Olszyna!

26.09.2021 (niedziela)
Od godziny 11:00
Park Olszyna
Wejście od ulicy Gąbińskiej

Podczas wydarzenia obowiązuje reżim sanitarny – dezynfekcja dłoni, maseczki podczas warsztatów oraz dystans społeczny. Wydarzenie realizowane jest zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami, nakazami i zakazami w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, aktualne na dzień wydarzenia).

Spektakl „Podróże Baltazara Gąbki” - W Bibliotece na Bielanach
    21-09-2021   Bielany
    Źródło: Informacja z Urzędu Dzielnicy Bielany

21 września 2021 roku, we wtorek o godzinie 17:00 zapraszamy do Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Bielany dla Dzieci i Młodzieży nr 49, przy alei Reymonta 6 na spektakl dla dzieci „Podróże Baltazara Gąbki” w wykonaniu Teatru Blaszany Bębenek.

Poznajcie bohaterów spektaklu - Króla Kraka, Baltazara Gąbkę oraz słynnego Szpiega z Krainy Deszczowców. Król wysyła Smoka Wawelskiego do Krainy Deszczowców aby odszukać naukowca Baltazara Gąbkę. Do tego wyrusza razem z nimi słynny kucharz Bartłomiej Bartolini. Taka to historia...jakie będzie jej zakończenie - przekonajcie się sami!

Dzieci będą miały możliwość wysłuchania piosenek śpiewanych na żywo. Gwarantujemy świetną zabawę.

21.09.2021 (wtorek)
Godzina 17:00
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 49
Aleja Reymonta 6
Obowiązują zapisy

Koncert „HISTORIA DE UN AMOR. Opowieść o miłości” - W Bielańskim Ośrodku Kultury
    21-09-2021   Bielany
    Źródło: Informacja z Bielańskiego Ośrodka Kultury

W niedzielę 26 września 2021 roku, o godzinie 17:00 serdecznie zapraszamy do Bielańskiego Ośrodka Kultury na Koncert pod nazwą „HISTORIA DE UN AMOR. Opowieść o miłości”.

Tego wieczoru usłyszymy pieśni miłosne pochodzące z terenów Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej. Zabrzmi bardzo różnorodny repertuar między innymi pieśni starohiszpańskie i sefardyjskie (pieśni Żydów hiszpańskich), w których Anna Riveiro uważana jest za mistrzynię.

Podczas naszej muzyczno-miłosnej podróży odwiedzimy też takie kraje jak Argentyna, Brazylia, Chile, Meksyk czy Wenezuela. Teksty piosenek to piękna liryka miłosna, w której przeplatają się różne silne emocje: tęsknota i namiętność, nostalgia i pasja, uniesienie i rozpacz.

Koncert mieni się różnorodnymi rytmami i melodyką, a interpretacje Anny Riveiro i Michała Pindakiewicza wprowadzają słuchacza w nastrój magii i tajemnicy. Ciepły, zmysłowy głos Anny Riveiro wspaniale rymuje się z wirtuozowską grą gitarzysty a tematem przewodnim koncertu jest miłość. Program był prezentowany m.in w Meksyku na festiwalach muzyki dawnej i muzyki świata:  XIX FESTIVAL DEL ORGANO BARROCO i Festival SAN MIGUEL CANTADOR.

Wystąpią:
Anna Riveiro - śpiew, gitara, wybór utworów i scenariusz koncertu
Michał Pindakiewicz - gitara, aranżacje

26.09.2021 (niedziela)
Godzina 17:00
Bielański Ośrodek Kultury
Ulica Carla Goldoniego 1
Bilety w cenie 20 złotych

4 Bielański Wieczór Lekkoatletyczny
    21-09-2021   Bielany
    Źródło: Informacja z Urzędu Dzielnicy Bielany

W piatek 24 września 2021 roku, o godzinie 17:00 zapraszamy na stadion lekkoatletyczny AWF Warszawa, przy ulicy Marymonckiej 34 w Dzielnicy Bielany na imprezę lekkoatletyczną skierowana do dzieci, młodzieży oraz dorosłych osób na każdym poziomie.

Impreza odbywa się na pełnowymiarowym 400-metrowym obiekcie (stadion lekkoatletyczny) z profesjonalną nawierzchnią tartanową na warszawskim AFW-ie. Biegi odbywać się będą na dystansach od 100 do 1000 metrów, przewidziane są także konkurencje techniczne - skok w dal oraz pchnięcie kulą. Zapewniamy profesjonalną obsługę sędziowską (licencjonowani sędziowie PZLA).

Nagrodzimy uczestników zajmujących miejsca I - III w kategorii młodzieżowej oraz dorosłych z podziałem na płeć; w kategorii "SportGeneracja" wszystkie dzieci otrzymają medale.

Kategorie wiekowe:

 • Biegi dzieci - "SportGeneracja"
 • Młodzieżowa - od 16 roku zycia - 100 metrów, 400 metrów, 800 metrów (dziewczynki), 1000 metrów (chłopcy), skok w dal
 • Dorośli - open - 100 metrów, 400 metrów, 800 metrów (kobiety), 1000 metrów (mężczyźni), skok w dal, pchnięcie kulą
 • Sztafeta - 4x400 metrów - kobiety, mężczyźni i pary mieszane

24.09.2021 (piątek)
Godzina 17:00
Stadion lekkoatletyczny AWF Warszawa
Ulica Marymoncka 34
Obowiązują zapisy
Limit uczestników - 250 osób.
Limit biegów "SportGeneracja" - 150 osób

Od uczestników pobierana będzie opłata wpisowa w wysokości:

 • 30 złotych - młodzież do 16 roku życia
 • 35 złotych - młodzież i dorośli powyżej 16 roku życia
 • 10 złotych - biegi w kategorii "SportGeneracja" dla dzieci
Konkurs Wynalazek Przyszłości w Bibliotece na Białołęce
    20-09-2021   Białołęka
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy

Do czwartku 30 września 2021 roku mozna składać swoje propozycje w konkursie pod nazwą "Wynalazek Przyszłości".

Konkurs organizuje Bibliotek Publiczna w Dzielnicy Białołęka z okazji urodzin Stanisława Lema i polega na zaprojektowaniu maszyny przyszłości w dowolnej technice.

Zaprojektuj - narysuj lub namaluj maszynę, urządzenie bądź gadżet, który zrewolucjonizuje świat. Nie zapomnij też opisać jego działania. Do konkursu zapraszamy dzieci i młodzież od 8 do 13 lat.

Gorąco zachęcamy do udziału! Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody między innymi bony podarunkowe Empik.

Spacer Literacki w Plenerze na Białołęce
    20-09-2021   Białołęka
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy

W czwartek 7 października o godzinie 11:00, Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Białołęka zaprasza na nietypowe spotkanie autorskie z Mariką Krajniewską, autorką książki “Przystań”. Nietypowe dlatego, że pierwszy raz spotykamy się w plenerze na spacerze literackim. Przewodniczką będzie autorka książki, Marika Krajniewska.

Podczas spaceru poznamy historię bohaterek książki oraz samego budynku. Budynek Modlińska 257 to historyczny budynek położony przy ulicy Modlińskiej 257 w Henrykowie na Białołęce, który kiedyś mieścił Zakład Wychowawczy dla Dziewcząt imienia matki Wincenty Jadwigi Jaroszewskiej prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Samarytanek. Budynek ten, jest wpisany do rejestru zabytków jako zespół dawnego ośrodka opiekuńczego “Przystań”.

Marika Krajniewska urodziła się w Petersburgu, z wykształcenia tłumaczka, z zamiłowania dziennikarka, autorka powieści „Papierowy Motyl”. Lawiruje na pograniczu dwóch kultur – polskiej i rosyjskiej.

Ma na swoim koncie wygraną w konkursie literackim miesięcznika Pani na najpiękniejsze opowiadanie o miłości. O jej opowiadaniu Janusz L. Wiśniewski powiedział: „Kiedy je przeczytałem, przestałem na chwilę oddychać…”. Jest laureatką konkursu literackiego organizowanego przez Oświęcimskie Centrum Kultury w roku 2009 „Pisanie jest dobre na chandrę”. Absolwentka Warsztatów Kreatywnego Pisania Polskiej Akademii Nauk. Mama, żona, pisarka.

W listopadzie 2009 założyła własne wydawnictwo “Papierowy motyl”. Jest autorką kilku powieści i tomików opowiadań. Wyreżyserowała krótkometrażowy film fabularny “Głód” na podstawie własnego opowiadania. W filmie zagrali między innymi Ewelina Szostkowa, Piotr Głowacki i Mateusz Damięcki.

7.10.21 (czwartek)
Godzina 11:00
Miejsce spotkania - ulica Modlińska 257
Obowiązują zapisy

Znane Warszawianki - Warsztaty w Bibliotece na Białołęce
    20-09-2021   Białołęka
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy

Biblioteka Zielona, przy ulicy Berensona 38 na Białołęce, zaprasza 23 września w czwartek dzieci od 6 do 10 lat, o godzinie 17:30 na warsztaty pod nazwą "Znane Warszawianki".

Warsztaty dla dzieci będą o kobietach, które sto lat temu przecierały szlaki dla kobiet w nauce, lotnictwie, architekturze i polityce.

Warsztaty prowadzi Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna”.

23.09.21 (czwartek)
Godzina 17:00
Biblioteka Zielona
Berensona 38
Obowiązują zapisy

Książka na Receptę - w Czytelni Naukowej na Białołęce
    20-09-2021   Białołęka
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy

Z okazji Warszawskich Dni Seniora, Czytelnia Naukowa numer XX, 30 września 2021 roku w czwartek o godzinie 10:00, przy ulicy Van Gogha 1 na Białołęce zaprasza na spotkanie biblioterapeutyczne z psychologiem.

Wspólnie z naszym gościem będziemy odkrywać magiczną moc książek.

30.09.21 (czwartek)
Godzina 10:00
Czytelnia Naukowa nr XX
Ulica Van Gogha 1
Obowiązują zapisy

Kosmos na wyciągnięcie ręki - Warsztaty naukowe na Bemowie
    19-09-2021   Bemowo
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Bemowo

Bibliotek Publiczna w Dzielnicy Bemowo serdecznie zaprasza dzieci od lat 5 do lat 11, na warsztaty artystyczno-naukowe pod nazwą „Kosmiczna przygoda”.

Zapraszamy w podróż do odległych galaktyk! Warsztaty artystyczno-naukowe „Kosmiczna przygoda” to cykl zajęć dla dzieci. Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli wykonać ciekwe projekty - między innymi kosmos w słoiku, rakietę czy musującą Ziemię. Wyrusz z nami w nieznane zakątki wszechświata!

Zajęcia odbędą się 22, 29 września oraz 6, 13 i 20 października o godzinie 17:00 w Miejscu Aktywności Lokalnej na Bemowie, przy ulicy Batalionów Chłopskich 87.

Zajęcia finansowane są ze środków m. st. Warszawy. Liczba miejsc ograniczona - obowiązują zapisy.

Rodzinne Warsztaty Szachowe na Bemowie
    19-09-2021   Bemowo
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Bemowo

W dniach 23 i 24 września 2021 roku od godziny 16:00 Miejsce Aktywności Lokalnej przy ulicy Batalionów Chłopskich 87 na Bemowie zaprasza na rodzinne warsztaty szachowe.

Szachy to wspaniała gra dla każdego, rozbudzająca ducha współzawodnictwa. Uczy strategicznego myślenia i cierpliwości oraz doskonale ćwiczy pamięć.

Zapraszamy na rodzinne warsztaty szachowe. Na spotkaniach będzie możliwość rozegrania partii towarzyskich oraz wzięcia udziału w miniturnieju. Zajęcia zostaną przeprowadzone według autorskiego kursu nauki gry w szachy. Prowadzącym jest Mistrz FIDE Mateusz Bronowicki, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, certyfikowany instruktor Polskiego Związku Szachowego.

Zagadnienia poruszane na spotkaniu będą dopasowane do uczestników. Zajęcia finansowane ze środków m. st. Warszawy.

Warsztaty są bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona - obowiązują zapisy.

Wrześniowe spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Książki na Bemowie
    19-09-2021   Bemowo
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Bemowo

Zapraszamy 22 września 2021 roku, w środę na wrześniowe spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki do VIII czytelni przy ulicy Konarskiego 6 w dzielnicy Bemowo. Spotkanie odbędzie się od godziny 18:00 i potrawa do 19:30.

Od września rozpoczynamy spotkania w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych i młodzieży. Zajęcia będą prowadzone przez Katarzynę Świeżak. Zapraszamy do wspólnej rozmowy o ciekawych książkach współczesnej, polskiej i światowej literatury.

Spotkania będą się odbywać cyklicznie.

22.09.2021 (wtorek)
Godzina 18:00
VIII Czytelnia
Ulica Konarskiego 6
Liczba miejsc ograniczona

Muzykomania dla najmłodszych - zajęcia na Bemowie
    19-09-2021   Bemowo
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Bemowo

Biblioteka Publniczna w dzielnicy Bemowo serdecznie zaprasza niemowlaki i malchy do lat 3 na Muzykomanię, czyli zajęcia umuzykalniające dla dzieci.

Zajęcia odbędą się 21 września we wtorek oraz 5 października również we wtorek o godzinie 10:00 w Punkcie Bibliotecznym nr 141 przy ulicy przy ulicy Batalionów Chłopskich 87, a także 29 września w środę o godzinie 10:00 w Wypożyczalni dla Dorosłych, Dzieci i Młodzieży nr 119 przy ulicy Gem.T.Pełczyńskiego 28C.

Zajęcia mają na celu kształtować u młodego człowieka świadomość własnego ciała, głosu oraz rozwijać poczucie rytmu. Korzystnie wpływają także na rozwój psychosomatyczny dzieci, ich wrażliwość i wyobraźnię.

Podczas zajęć będziemy poznawać polskie piosenki dla dzieci, muzykę ludową, klasyczną (Mozart, Bach) oraz filmową. Będziemy improwizować, wyrażać muzykę poprzez ruch, klaskać, tańczyć, śpiewać i grać na prostych instrumentach.
Obowiązują zapisy. Projekt realizowany jest w ramach Programu “Mobilni w Kulturze 2021” prowadzonego przez Fundację Inna Przestrzeń, organizowanego i finansowanego przez Urząd m.st. Warszawy.

Nabór do Miejskiej Orkiestry Dętej Miasta Ząbki
    17-09-2021   Ząbki
    Źródło: Informacja z Miejskiego Ośrodka Kultury w Ząbkach

Miejski Ośrodek Kultury ogłasza nabór do Miejskiej Orkiestry Dętej Miasta Ząbki.

Grasz na instrumęcie dętym lub perkusyjnym? A może zawsze chciałeś grać, tylko nie miałeś się gdzie nauczyć? Przyjdź do nas - zapraszamy dziecim, młodzież i dorosłych. Napisz do nas na profilu fb lub po prostu przyjdź!

Bezpłatnie oferujemy:

 • Wypożyczenie instrumentu
 • Doświadczonych nauczycieli
 • Naukę gry na wybranym instrumencie
 • Ciekawe koncerty i dobrą zabawę

Prowadzimy nabór na:

 • Flet
 • Klarnet
 • Saksofon
 • Trąbkę
 • Puzon
 • Tubę/Eufonium
 • Perkusję

Próby i zajęcia indywidualne odbywają się we wtorki i czwartki w Szkole Podstawowej numer 3 przy ulicy Kościelnej w Ząbkach

Malarstwo dla dorosłych w MOK Ząbki
    17-09-2021   Ząbki
    Źródło: Informacja z Miejskiego Ośrodka Kultury w Ząbkach

Miejski Ośrodek Kultury Ząbki zaprasza na zajęcia malarstwa dla dorosłych.

Pierwsze zajęcia odbędą sie 6 października 2021 roku o godzinie 18.30 w MOK przy ulicy Słowackiego 10.

Koszt zajęć wynosi 120 złotych miesięcznie (w przypadku nieobecności na dwóch spotkaniach w miesiącu, automatycznie obowiązuje stawka 35 złotych za jedne zajęcia.)

Zajęcia z Rysunku Architektonicznego w Ząbkach
    17-09-2021   Ząbki
    Źródło: Informacja z Miejskiego Ośrodka Kultury w Ząbkach

W każdy wtorek, o godzinie 17:00, Miejski Dom Ośrodek Kultury w Ząbkach zaprasza na zajęcia z rysunku architektonicznego. Jedna lekcja trwa dwie godziny.

Główne zagadnienia, które będą poruszane to perspektywa, światłocień, rysunek z wyobraźni oraz natury, postacie, zwierzęta, urządzenia techniczne i mechaniczne, zagadnienia proporcjonalności i podziałów w naturze.

W trakcie zajęć oprócz nauki rysunku, uczniowe zapoznają się z budową rysowanych obiektów oraz kształtują swoją wyobraźnię, aby tworzyć coraz bardziej skomplikowane konstrukcje.

Koszt zajęć - 120 złotych miesięcznie

Głosowanie na budżet obywatelski miasta Ząbki
    17-09-2021   Ząbki
    Źródło: Informacja z Urzędu Miasta Ząbki

Jeszcze tylko do końca września 2021 roku można głosować na budżet obywatelski miasta Ząbki.

W jaki sposób możemy zagłosować? Elektronicznie poprzez formularz na stronie Urzędu Miasta Ząbki oraz osobiście poprzez wrzucenie karty do głosowania do urny, która znajduje się w Urzędzie Miasta (wyjście C). Karty można wrzucać w godzinach pracy urzędu i są dostępne na miejscu.

Zagłosować również możemy wrzucając głos w trzech wyznaczonych punktach, które są w ząbkowskich szkołach:

 • Szkoła Podstawowa nr 1 przy ulicy Piłsudskiego 35
 • Szkoła Podstawowa nr 2 przy ulicy Batorego 11
 • Szkoła Podstawowa nr 3 przy ulicy Kościelnej 2.

Tutaj również karty są dostępne w szkołach w godzinach ich pracy.

W tym roku głosować będzie można na następujące zadania:

 • Siłownia plenerowa na skwezre przy ulicy Prusa - koszt realizacji 30 000,00 złotych
 • Doposażenie placu zabaw przy ulicy Wolności róg Batorego - koszt realizacji 8 750,00 złotych
 • Bezpieczna i przyjemna droga do szkoły. Doświetlenie przejść dla pieszych oraz nasadzenia zieleni miejskiej w ulicy Różanej i Andersena - koszt realizacji 104 700,00 złotych
 • Defibrylatory AED – Serce dla Ząbek - koszt realizacji 72 917,20 złotych
 • Wyposażenie kolejowego placu zabaw wraz z elementami plenerowej siłowni przy ulicy Bukowej - koszt realizacji 64 000,00 złotych
 • Rozszerzenie oferty MOSiR Ząbki poprzez przystosowanie boisk do gry w futbol amerykański - koszt realizacji 60 350,00 złotych
 • Darmowy sport i kultura brazylijska dla każdego - koszt realizacji 24 000,00 złotych
 • Chodzę na zdrowie – trening nordic walking z instruktorem w lasach ząbkowskich - koszt realizacji 10 000,00 złotych
Maluchy w Bibliotece - zajęcia dla dzieci i rodziców w Wołominie
    16-09-2021   Wołomin
    Źródło: Informacja z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wołominie

Miejska Biblioteka Publiczna imieniem Zofii Nałkowskiej w Wołominie rusza z kolejną edycją zajęć dla rodziców i dzieci w wieku od 2 do 3 lat.

W obecnym sezonie nie zabraknie zabaw budzących wszystkie zmysły, a jest ich aż siedem. Będziemy się brudzić, dotykać, kosztować, siłować, a wszystko po to, żeby przez przyjemność wspierać pełen wzrost dzieci.

Na zajęcia zapraszamy w każdy woterk o godzinie 11:30.

Liczba miejsc ograniczona
Obowiązują zapisy

III Maraton Tańca i Uśmiechu & V Międzypokoleniowa Potańcówka w Wołominie
    16-09-2021   Wołomin
    Źródło: Informacja z Miejskiego Domu Kultury w Wołominie

18 września 2021 roku w sobotę, w Parku imieniem Bohdana Wodiczki w Wołominie odbędzie się III Maraton Tańca i Uśmiechu oraz V Potańcówka Międzypokoleniowa. Wydarzenie rozpoczyna się od godziny 16:00.

Lato powoli siękończy, a my chcemy pożegnać je poprzez uśmiechy i tańce, dlatego serdecznie zapraszaszamy mieszkańców Wołomina, aby dobrze się bawić pod gołym niebem i w rytmie muzyki pożegnać lato.

Zagrają aż trzy zespoły, które nas rozruszają i rozgrzeją parkiet do czerwoności Będzie również można też nauczyć się swinga, foxtrota oraz rock n rolla.

Godzinowy program wydarzenia:

 • Od godziny 16:00 do godziny 20:00 - będzie dostępny punkt szczepień przeciw COVID-19
 • Od godziny 17:00 do godziny 17:30 - muzyczna rozgrzewka z zespołem Lazy Swingers Band
 • Od godziny 17:30 do godziny 18:30 - koncert zespołu Mokollective
 • Od godziny 18:30 do godziny 19:00 - warsztaty nauki tańca swing, rock n roll i foxtrot
 • Od godziny 19:30 do godziny 22:00 - potańcówka z zespołem Grzeczni Chłopcy

Wydarzenie poprowadzi Bartosz Domański

Dodatkowo będą foodtrucki, leżaki, fotobudka i van z pysznymi napojami.

Wydarzenie realizowane ze środków Społecznych Wniosków oraz ze środków Wydziału Planowania Rozwoju i Rewitalizacji Urzędu Miejskiego w Wołominie.

18.09.2021 (sobota)
Od godziny 16:00
Park Bohdana Wodiczki

Teatralna 13 - W miejskiej dżungli - spektakl dla dzieci w Wołominie
    16-09-2021   Wołomin
    Źródło: Informacja z Miejskiego Domu Kultury w Wołominie

W niedzielę 19 września 2021 roku, o godzinie 13.30 zapraszamy do sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Wołominie na spektakl dla dzieci od czterech lat pod nazwą "W Miejskiej Dżungli" w reżyserii Jakuba Czachora, który również przygotował scenariusz, natomiast za muzykę odpowiadał Pweł Penksa i Jakub Czachor.

Po dłuższej przerwie w spektaklach zapraszamy na kolejną bajkę najmłodszych w wieku od 4 lat. Spektakl edukacyjno-profilaktyczny mówi o umiejętności bezpiecznego poruszania się w mieście. Podkreśla kwestie bezpieczeństwa dzieci. Poznamy numer alarmowy 112, Pan Policjant wraz z Wiolettą z Wydziału Ruchu Drogowego, nauczy nas jak przechodzić przez ulice, zobaczymy również akcje strażaka.

W przypadku wesołego kierowcy Gienia i beztroskiej Łucji zobaczymy do czego może dojść na ulicy przez dekoncentrację. Całość oczywiście w kabaretowo-musicalowej formie odegrane poprzez naszych doświadczonych Przyjaciół z Teatru Katarynka.

19.09.2021 (niedziela)
Godzina 13:30
Sala widowiskowa MDK
Bilety w cenie 15 złotych

Kolejna edycja bezpłatnych badań USG dla najmłodszych mieszkańców Wołomina
    16-09-2021   Wołomin
    Źródło: Informacja z Urzędu Miasta Wołomin

25 września 2021 roku Wołomin znów odwiedzi ambulans Fundacji Ronalda McDonalda! To już 5 wizyta specjalistów wyposażonych w aparat do diagnostyki obrazowej.

Tym razem na darmowe badania USG zapraszamy dzieci od 9 miesięcy do 6 lat mieszkające na obszarze gminy Wołomin. Do tej pory zbadaliśmy prawie 500 maluchów!

Aby skorzystać z oferty wykonania darmowego badania USG należy się zarejestrować – zapisy będą prowadzone do wykorzystania limitu miejsc. Zbadane pozostaną wyłącznie zarejestrowane dzieci.

Więcej informacji na stronie Urzędu Miasta Wołomin

następne >
 
budowadomowjednorodzinnych
KANCELARIA PRAWNA Radca Prawny Sławomir Momot Adwokat Anna Wypych Knieć
Centrum Medycyny Sportowej
WydarzeniaDodaj firmeKontaktOferty pracyRegulamin