> Wydarzenia

Masz informację o aktualnościach i wydarzeniach niekomercyjnych w Warszawie i okolicach? Napisz do nas na adres reklamawarszawa@gmail.com a my je opublikujemy w naszym Portalu.

Wydarzenia niekomercyjne (kulturalne, charytatywne, wolne od opłat itd.) zamieszczane są bezpłatnie.

Wydarzenia komercyjne (imprezy zamknięte, imprezy okolicznościowe, płatne) mogą zamieszczać tylko firmy, które mają wykupiony w naszych Portalach jeden z wpisów płatnych.

Stanisław Bareja i bliscy - spotkanie na Mokotowie
    24-03-2023   Mokotów
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Mokotów

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Mokotów zaprasza na spotkanie autorskie pod nazwą "Stanisław Bareja i bliscy".

Minęły lata i przemijają pokolenia, ale filmy Stanisława Barei są nadal popularne wśród widzów różnych kategorii wiekowych. Co powoduje, że twórczość tego reżysera jest wciąż chętnie oglądana? Czy istnieje coś takiego jak „bareizm” i czy ukazywał on w krzywym zwierciadle rzeczywistość przaśnego PRL? A może pewne cechy zbiorowe są ponadczasowe i występują do dnia dzisiejszego w naszym życiu codziennym? I w końcu najważniejsze: jakim człowiekiem był Stanisław Bareja, legendarny reżyser polskiego kina?

Na te i inne pytania możecie znaleźć odpowiedź na spotkaniu z córką filmowca, panią Katarzyną Bareją. Na słuchaczy czeka uczta bezcennych wspomnień, jakich nigdzie indziej nie można usłyszeć.

Pretekstem do spotkania jest napisana przez Katarzynę Bareję książka o ojcu „Żaby w śmietanie, czyli Stanisław Bareja i bliscy”, którą można wypożyczyć w naszej bibliotece. Przy okazji – można u nas wypożyczyć filmy Stanisława Barei.

Zaprasza Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 125 na Mokotowie
4 kwietnia 17:30
ul. Czerniakowska 38a
Wstęp wolny

Muzyczny wehikuł czasu - koncert na Bialnach
    24-03-2023   Bielany
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Bielany

Ośrdek Kultury Dzielnicy Bielany zaprasza na koncert pod nazwą "Muzyczny wehikuł czasu. Lata 80".

Dzięki muzyce polskiej i światowej oraz magii obrazu koncert przeniesie widzów do lat 80 XX w. To wyjątkowy okres w polskiej historii. Czas buntu i braku zgody na szarą i biedną rzeczywistość, odzwierciedlający w sztuce głos młodego pokolenia przy jednoczesnym burzliwym rozwoju sztuki i gospodarki na świecie.

W koncercie usłyszymy utwory najsłynniejszych polskich i światowych solistów i zespołów (K. Pronko, M. Rodowicz, Lombard, J. Kaczmarski, G. Ciechowski, A. Zaucha, Maanam, I. Santor, B. Kozidrak, A. Majewska, Abba, Roxette, L. Richie, Diana Ross, Elon John, Yasuha i inni.).

Pokażemy fragmenty filmów i zdjęcia z lat 80. Wystąpią uczestnicy projektu pt. “Śpiew musicalowy i piosenka aktorska”: Dominika Smolarek, Magdalena Kwaśniewska, Monika Bajer, Maria Kwaśniewska, Maria Narożniak, Alicja Kołodziejczyk, Radosław Tulpatowicz, Maciej Wojdowski, Hubert Zadroga, Aleksandra Zadroga, Katarzyna Janek, Natalia Pożoga, Paula Grużewska, Matylda Krzyżanowska, Olga Litwin, Kamila Kosińska, Karolina Królak.

Przygotowanie koncertu: Maryla Gralczyk, Kamila Kosinska i Natalia Pożoga

Koncert poprowadzą: Maryla Gralczyk i Paula Grużewska

Bielański Ośrodek Kultury
Goldoniego 1
25.03 sobota 18:00
Czas trwania ok. 1,5 h

Spotkanie z Tomaszem Szwedem na Białołęce
    23-03-2023   Białołęka
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Białołęka

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr IV w Dzielnicy Białołęka zaprasza dzieci w wieku 7-9 lat na spotkanie z Panem Tomaszem Szwedem, autorem serii książek o Klinice małych zwierząt w Leśnej Górce.

Nasz gość będzie śpiewał, grał na gitarze oraz czytał wybrane fragmenty swoich książek.

Spotykamy się w środę 29.03.2023 r. o godzinie 10.00 w Bibliotece Dzielnicowej IV ul. Antalla 5 na Białołęce.

W bibliotece będzie również można kupić książki (25 zł) i audiobooki (15 zł) autora oraz zdobyć jego autograf.

Liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod numerem telefonu 22 88 44 770.

Magiczne podróże po literaturze na Bemowie
    23-03-2023   Bemowo
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Bemowo

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Bemowo zaprasza dzieci w wieku 5-7 lat na wiosenne czytanie. Przedświąteczne spotkanie poświęcimy zwyczajom wielkanocnym – głównym bohaterem zajęć będzie jajko.

Inspiracją warsztatów stanie się książka Asi Gwiz i Elizy Piotrkowskiej “JAJO. Jajka w gnieździe i kosmosie, czyli kogel-mogel dla dociekliwych”. W trakcie warsztatów każdy z uczestników ozdobi swoją ekopisanakę.

Warsztaty odbędą się 6 kwietnia, o godz. 17:30 w Czytelni nr XVII przy ul. Powstańców Śląskich 17 w dzielnicy Bemowo.

Zapisy: 22 666 17 69. Liczba miejsc ograniczona.

Budżet Obywatelski w Ząbkach
    22-03-2023   Ząbki
    Źródło: Informacja z Urzędu Miasta Ząbki

Masz pomysł na zmiany w Ząbkach? Weź udział w Budżecie Obywatelskim! Termin mija 31 marca 2023 roku. Kto może zgłosić propozycję projektu? Propozycje projektu może zgłosić każdy mieszkaniec miasta Ząbki.

Projekt może zostać zgłoszony przez nie więcej niż 3 mieszkańców. Do kontaktu należy wskazać jedną pełnoletnią osobę. Jeżeli propozycję zgłasza niepełnoletni mieszkaniec, musi być ona poparta zgodą rodzica/opiekuna.

Zgłaszane zadanie musi uzyskać poparcie wyrażone podpisami co najmniej 20 mieszkańców miasta Ząbki, nie licząc autorów.

Jak należy zgłosić projekt?

 • Logując się na specjalnie do tego celu przygotowanej platformę (POBO)
 • Przynosząc projekt lub przysyłając do Urzędu Miasta Ząbki do dnia 31 marca 2023 r.

O zachowaniu terminu decyduje data wpływu zgłoszenia projektu do urzędu. Projekt musi zawierać dane, o których mowa w §12 ww. uchwały. Aby ułatwić sobie złożenie projektu można skorzystać z przykładowego wzoru zgłoszenia projektu, który zawiera niezbędne do zgłoszenia projektu elementy.

Ile projektów można zgłosić?

 • Mieszkaniec miasta Ząbki może zgłosić dowolną liczbę projektów.

Jakie projekty można zgłosić?

 • Dotyczące budowy, modernizacji lub remontu infrastruktury miejskiej oraz urządzania zieleni miejskiej ( z puli infrastrukturalnej).
 • Dotyczące działań o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym ( z puli społecznej).

Wysokość środków na realizację projektów z budżetu obywatelskiego będzie stanowić 0,8% dochodów Miasta Ząbki uzyskanych z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych, co będzie wynikało z ostatniego przedłożonego sprawozdania z wykonania budżetu, nie mniej jednak niż 500 tys. zł., z czego na pulę infrastrukturalną będzie przeznaczone 70% a na pulę społeczną 30 %. Co oznacza, że cały budżet na pulę infrastrukturalną wynosi w 2023 roku 399 932,19 zł, a maksymalna kwota na jedno zadanie w tej puli - 119 979,66 zł. Na pulę społeczną, cały budżet to 171 399,51 zł, a maksymalna kwota na jedno zadanie w tej puli - 51 419,85 zł.

Propozycje projektów należy zgłaszać w terminie od 1 do 31 marca 2023 r.. Do każdego zgłoszenia projektu należy dołączyć obowiązkowo listę poparcia podpisaną przez 20 mieszkańców Ząbek.

Pytania można przesyłać na: budzetobywatelski@zabki.pl

Golemy - wystawa lalkarstwa w Wołominie
    22-03-2023   Wołomin
    Źródło: Informacja z Miejskiego Domu Kultury Miasta Wołomin

17 marca o godzinie 19.00 w Miejskim Domu Kultury w Wołominie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt.: „Golemy” Artura Endlera. Artysta zaprezentował spectrum swoich prac związanych z teatrem lalek.

Ekspozycja wpisuje się w Światowy Dzień Lalkarstwa, który przypada 21 marca.

Wystawa potrwa do 5 kwietnia 2023 roku.

Serdecznie zapraszamy.

Światowy Dzień Opowiadania Historii - konkurs w Piasecznie
    21-03-2023   Piaseczno
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej Miasta Piaseczno

Biblioteka Publiczna Miasta Piaseczno - Multicentrum  wraz z Wydawnictwem REBEL zaprasza wszystkich zainteresowanych do wspólnej zabawy. Z okazji Światowego Dnia Opowiadania Historii, który obchodzimy, w dniu równonocy marcowej czyli 20 marca, zapraszamy do konkursu na najciekawszą opowieść. A jaki jest najlepszy sposób na opowiadanie historii? Odpowiedź jest jasna: STORY CUBES.

Zadanie konkursowe jest banalnie proste! Na poniższym zdjęciu widać nasz rzut kośćmi Story Cubes, a Waszym zadaniem jest wzorowanie się na obrazkach znajdujących się na kościach i ułożenie z nich opowiadania. Tylko tyle!  Najlepsze historie nagrodzimy grami planszowymi ufundowanymi przez Wydawnictwo Rebel. Zapraszamy do udziału.

Na zgłoszenia czekamy do 07.05.2023r.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić Kartę Zgłoszenia, a następnie przesłać ją drogą mailową lub dostarczyć do siedziby Organizatora wraz z Pracą Konkursową. Zgłoszenia w formie cyfrowej prosimy wysyłać na adres: cemmulti@biblioteka-piaseczno.pl. Prosimy o podanie tytułu pracy.

Więcej informacji - e-mail: cemmulti@biblioteka-piaseczno.pl, telefon: (22) 484 21 60

Pryzmat - wystawa w Otwocku
    21-03-2023   Otwock
    Źródło: Informacja z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Otwocku

W Galerii PMDK w Otwocku do 24 marca możemy obejrzeć bardzo ciekawe prace, których autorkami są wychowanki Moniki Grajdy-Widulińskiej z pracowni Sztuki Piękne oraz Ceramicznej. Wernisaż wystawy zatytułowanej „Pryzmat” odbył się w piątek 3 marca i zgromadził bliskich, przyjaciół, a nawet nauczycieli siedmiu młodych artystek. Wystawę otworzyła dyrektor PMDK Ewa Barbara Musiejko, która oprócz podziękowań dla autorek wystawy, ich nauczycielki – Moniki Grajdy-Widulińskiej oraz przybyłych gości, wyraziła wielką radość, która, jak mówiła, towarzyszy pracownikom PMDK, kiedy mogą obserwować samorealizację i rozwój utalentowanych młodych osób.

W piękny sposób o swoich uczennicach opowiadała sama Monika Grajda-Widulińska, która przybliżyła gościom wernisażu artystyczną sylwetkę każdej z dziewcząt, jej indywidualny styl i obrany kierunek. Z zainteresowaniem słuchaliśmy o tym, jak powstawały poszczególne prace. „Zjawisko rozszczepienia światła białego na wielokolorową paletę barw można porównać do zajęć Sztuki Piękne i Ceramika. Tu jesteśmy zjednoczeni w procesie twórczym.” - to słowa pani Moniki zawarte w folderze promującym wystawę. „Nasza pracownia jest jak pryzmat, w którym każdy z nas się przegląda, każdy ma swoje miejsce, a jednocześnie wszyscy tworzymy jedność. Artystki prezentują studium postaci i martwe natury. To najlepsza szkoła obserwacji rzeczywistości, próba przeniesienia przestrzeni trójwymiarowej na płaską powierzchnię. Rysując i malując trzeba uchwycić proporcje, kolorystykę, światłocień. Prace ceramiczne z jednej strony są oparte na obserwacji natury, z drugiej - zachwytem nad formą i kolorem.”

Głos zabrały również same autorki, które wyraziły przede wszystkim podziękowania dla swojej nauczycielki oraz pani dyrektor PMDK. Padło też kilka miłych słów na temat domu kultury, jako miejsca otwartego i przyjaznego, integrującego dzieci i młodzież, w którym panuje atmosfera sprzyjająca rozwijaniu pasji, gdzie można miło i twórczo spędzić czas. Wernisaż uświetnił występ Łucji Jankowskiej i Barbary Majewskiej -uczennic Emila Zwolińskiego ze Studia Piosenki PMDK.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy.

Autorki prac:

 • Julia Bylinka
 • Weronika Jarosz
 • Gabriela Kopaczewska
 • Gabriela Kukian
 • Emilia Pilarska
 • Pola Wysocka
 • Oliwia Zając
Eko Wielkanoc w Markach
    20-03-2023   Marki
    Źródło: Informacja z Mareckiego Ośrodka Kultury

Marecki Ośrodek Kultury w Markach zaprasza na spotkanie rodzinne poświęcone wspólnemu tworzeniu ekologicznych dekoracji świątecznych.

Jak co roku przed świętami zapraszamy wszystkich mieszkańców Marek niezależnie od wieku na ekologiczne warsztaty wielkanocne.

2 kwietnia 2023 roku spotkamy się w Mareckim Ośrodku Kultury, aby stworzyć niepowtarzalne dekoracje hand made! Co mamy w planach w tym roku? Pod okiem naszych instruktorów stworzycie: naturalne stroiki, przydekorujecie pisanki tradycyjną metodą, zrobicie i ozdobicie apetyczne mazurki oraz specjalnymi farbami do tkanin pomalujecie serwetki do koszyczka. Nie może Was zabraknąć!

Wiosenny warsztat plastyczny w Józefowie
    20-03-2023   Józefów
    Źródło: Informacja z Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie

Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie zaprasza na marcowy, wiosenny warsztat plastyczny, dla dzieci od lat 6.

Podczas spacerów o tej porze roku zazwyczaj szukamy pierwszych pączków kwiatów i liści, cieszymy się coraz cieplejszą pogodą. Wykonamy pracę plastyczną inspirowaną przewrotnie: grzybami i porostami, które można spotkać na wiosnę w naszej okolicy. Stworzymy mały magiczny świat rysując i wycinając.

Prowadzenie: Magdalena Car – ilustratorka, malarka, instruktorka Otwartej Pracowni Ilustracji.

Wstęp wolny. Zapisy do 23 marca: a.parzych-bucka@mokjozefow.pl.

Miejsce: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka w Józefowie.

I Żoliborski Konkurs Recytatorski im. Joanny Kulmowej
    17-03-2023   Żoliborz
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Żoliborz

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Żoliborz m. st. Warszawy wraz ze Społecznym Domem Kultury Warszawa Żoliborz serdecznie zapraszają uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych dzielnicy Żoliborz do udziału w otwartych eliminacjach Pierwszego Żoliborskiego Konkursu Recytatorskiego im. Joanny Kulmowej pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Żoliborz w roku Jubileuszu 95 – lecia urodzin Poetki.

„Dzieci Kulmowej – Kulmowa Dzieciom” to wieloletni projekt promocji czytelnictwa wśród dzieci na warszawskim Żoliborzu, którego głównym założeniem jest upowszechnianie wiedzy i kultury, kształtowanie postaw społecznych dzieci i młodzieży oraz edukacja w oparciu o twórczość Joanny Kulmowej. Mamy nadzieję, że upowszechniając kulturę i piękno żywego słowa, pobudzimy młode pokolenie do aktywnych poszukiwań repertuarowych oraz przygotujemy do twórczego, zaangażowanego uczestnictwa w kulturze. Poprzez inspirowanie uczniów do poznawania i prezentacji twórczości poetyckiej pragniemy przyczynić się do integracji środowiska nauczycieli wszystkich szkół zaproszonych do udziału w Konkursie oraz społeczności lokalnej, która wraz z uczestnikami Konkursu zostanie zaproszona na uroczysty Koncert Laureatów.

Cele Konkursu Recytatorskiego im. Joanny Kulmowej:

 • Zainspirowanie i przybliżenie dzieciom i młodzieży radości czytania i mówienia wierszy, posługiwania się językiem polskim. Umocnienie postawy twórczej wobec własnego życia i korzeni kulturowych.
 • Przybliżenie i poznanie poezji oraz twórczości patronki konkursu Joanny Kulmowej w roku jubileuszu 95 urodzin Poetki oraz patronki roku 2023 Wisławy Szymborskiej.
 • Wyrabianie właściwych, poprawnych i zdrowych nawyków głośnego mówienia, poprawnego świadomego posługiwania się „aparatem mowy” i ojczystym językiem. Wskazanie dróg poszukiwań interpretacyjnych, poszukiwań własnej drogi twórczej, walki z lękami przed wystąpieniami publicznymi. Dodawanie odwagi w decyzjach twórczych, w wyrażaniu siebie.

Konkurs recytatorski przeprowadzony będzie w dwóch odrębnych kategoriach wiekowych A, B :

 • A Szkoły podstawowe: uczniowie klas 1-3, uczniowie klas 4 -6
 • B uczniowie klas 7- 8, uczniowie szkół ponadpodstawowych

Warunkiem udziału w konkursie recytatorskim jest:

 • dostarczenie przez uczestnika pełnoletniego lub rodzica/opiekuna prawnego uczestnika niepełnoletniego do siedziby administracji Biblioteki Żoliborskiej przy Placu Inwalidów 3 oryginału wypełnionej i podpisanej karty uczestnictwa wraz z wymaganymi załącznikami oraz przesłanie skanu ww. dokumentów na jeden z poniższych adresów mailowych do dnia 14 kwietnia 2023 r. do godz. 16.00: dyrekcja@bpzoliborz.pl ; wyp138@bpzoliborz.pl

Karta zgłoszenia powinna być podpisana przez prowadzącego nauczyciela w przypadku uczestników dzieci i młodzieży niepełnoletniej . Uczestnicy pełnoletni podpisują kartę uczestnictwa osobiście.

Przygotowanie na pamięć 3 utworów i zaprezentowanie podczas przesłuchań. Występ jednego uczestnika nie może przekraczać 10 minut.

do prezentacji:

 • uczestnik kategorii wiekowej A (uczniowie klas 1-3; uczniowie klas 4 -6), wybiera 2 utwory Joanny Kulmowej,
 • uczestnik kategorii wiekowej B (uczniowie klas 7- 8; uczniowie szkół ponadpodstawowych), wybiera 2 utwory: jeden Joanny Kulmowej, drugi Wisławy Szymborskiej,
 • Jury może poprosić o wykonanie zgłoszonego w karcie uczestnictwa całego programu przygotowanego przez uczestnika konkursu (3 utworów).

Przesłuchania konkursowe odbędą się dla wszystkich kategorii wiekowych A i B w dniach 24-26 maja 2023 r. w zależności od ilości zgłoszeń.

Przesłuchania eliminacyjne i konkurs właściwy odbędą się w sali Społecznego Domu Kultury przy ul. Słowackiego 19A o godzinie rozpoczęcia przesłuchań organizator powiadomi uczestników drogą mailową lub telefoniczną. Zakwalifikowani uczestnicy do przesłuchań konkursowych wszystkich kategorii wiekowych zostaną powiadomieni mailowo lub telefonicznie do 28 kwietnia 2023 r. o dokładnym terminie i harmonogramie przesłuchań konkursowych.

Laureaci przesłuchań Pierwszego Żoliborskiego Konkursu Recytatorskiego im. Joanny Kulmowej we wszystkich kategoriach wiekowych wezmą udział w uroczystym koncercie laureatów, który odbędzie się 17 czerwca 2023 r. w sali Społecznego Domu Kultury przy ul. Słowackiego 19A .

Serdecznie wszystkich zapraszamy do wzięcia udziału w podróży do krainy słów, myśli i obrazów wyobraźni polskiej poetki, Joanny Kulmowej oraz patronki Roku 2023 – Wisławy Szymborskiej.

Wola, jakiej nie znacie - konkurs
    17-03-2023   Wola
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wola

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym “Wola, jakiej nie znacie”, który przeznaczony jest zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów.

Czekamy na fotografie miejsc niecodziennych, wyjątkowych, zapadających w pamięć, ale także tych powszechnie znanych uchwyconych w ciekawy sposób znajdujących się w dzielnicy Wola.

Termin nadsyłania prac upływa 19 marca 2023 roku. Prace można składać bezpośrednio w III Czytelni Naukowej (al. Solidarności 90, II p.) bądź drogą mailową na adres konkurs@bpwola.waw.pl.

Na zwycięzców czekają nagrody!

Spotkanie z Mają Kaczyńską we Włochach
    16-03-2023   Włochy
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Włochy

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Włochy zaprasza na spotkanie z Mają Kaczyńską.

W czwartek 23 marca 2023 o godz. 18.00, Wypożyczalnia nr 30 we Włochach, zaprasza na Tajemnice kolorów – spotkanie z Mają Kaczyńską, architektką i naszą Czytelniczką, która opowie o tajemnicach kolorów, ich symbolice, historii i znaczeniu w urządzaniu wnętrz.

Spotkanie odbędzie się w czytelni Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 22.

Wstęp wolny.

Osoby ze szczególnymi potrzebami zainteresowane udziałem w spotkaniu zachęcamy do kontaktu z Biblioteką (krogulski@bpwlochy.waw.pl). Wcześniejsza informacja (tj. na minimum 3 dni robocze przed wydarzeniem) dotycząca indywidualnych potrzeb uczestnika pomoże nam dostosować dostępność wydarzenia.

Dyskusyjny Klub Książki w Wilanowie - marzec 2023
    16-03-2023   Wilanów
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wilanów

Wilanowska Biblioteka Publiczna zaprasza w środę 22 marca, o godzinie 18:00 na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Spotkanie odbędzie się w Sali Działań Twórczych Biblioteki, ul. Kolegiacka 3, Warszawa Wilanów.

Marcowe spotkanie poświęcone będzie książce Julii Fiedorczuk "Pod słońcem", opowiadającej o losach Miszy i Miłki. Będziemy rozmawiać o tym, jak żyć w niestabilnych czasach, zmieniających się warunkach i jak radzić sobie z demonami przeszłości. Autorka zabiera czytelnika w podróż zarówno w czasie, jak i przestrzeni, szukając odpowiedzi na podstawowe pytania egzystencjalne.

Chętnych do udziału w spotkaniu prosimy o wcześniejszy odbiór książek.

Spotkanie zorganizowane we współpracy z Instytutem Książki.

Zapisy - wilanow@bibliotekawilanowska.pl lub tel. 22 423 57 55.

Superrobakowy Wieczór Bajek w Wesołej
    15-03-2023   Wesoła
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wesoła

Miło nam zaanonsować kolejną odsłonę spotkań z cyklu Wieczór Bajek w Bibliotece Publicznej Dzielnicy Wesoła.

Przed nami spotkanie z… dżdżownicami! Osoby o słabych nerwach proszone są o wypicie filiżanki melisy lub co najmniej 3 łyków rumianku przed naszym seansem.

Zaczynamy jak zawsze o godzinie 17:30 w Bibliotece w Zielonej:

 • 16 marca (czwartek)
 • 20 marca (poniedziałek)

Prosimy o zapisy telefoniczne pod nr 785 502 029. Uwaga: nie przyjmujemy zgłoszeń przez Messenger, e-mail i SMS.

Kolacja dla lwa - konkurs plastyczny w Wawrze
    15-03-2023   Wawer
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wawer

Konkurs w Oddziale Dziecięcym Biblioteki Publicznej Dzielnicy Wawer w Aninie! Przenieś się w wyobraźni w pustynne regiony Afryki. Opowieść pn. „Kolacja dla lwa” opisuje historię dwóch wędrownych handlarzy z Maroka.

W jaki sposób najlepiej uniknąć niebezpieczeństwa? Czy przypadkiem nie spotkamy na swojej drodze groźnego i głodnego lwa? Marokańska opowieść ukazuje spryt i mądrość wędrowca, który nie wybrał drogi przez góry.

Weź udział w naszym konkursie – niech Twój talent plastyczny ukaże nam w ciekawy sposób historię spotkania „oko w oko” z głodnym królem afrykańskich zwierząt.
 
Spróbuj wykonać swoją pracę artystyczną ukazującą bohaterów oraz wydarzenia z pięknej książki pt. „Dookoła świata w 80 dni” Saviour Pirotta.

Skontaktuj się z nami, a wyślemy Ci skany baśni konkursowej, email: odz@bibliotekawawer.pl

Dyskusyjny Klub Książki na Ursynowie - marzec 2023
    14-03-2023   Ursynów
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Ursynów

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Ursynów - Ursynoteka, zaprasza na marcowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. W marcu podyskutujemy o książce „MATKA SIEDZI Z TYŁU” JOANNY MOKOSY – RYKALSKIEJ – polskiej producentki, kierowniczki produkcji, byłej dziennikarki radiowej. Autorki bloga „Matka siedzi z tyłu”, który był inspiracją do napisania książki pod tym samym tytułem.

Książka została opublikowana w roku 2021 pod tytułem „Matka siedzi z tyłu. Opowieści z d**y wzięte”. I od razu zyskała pozytywne opinie czytelników. I nic dziwnego. Książka trochę odjazdowa, pozwalająca zapomnieć o trudnej codzienności, z ogromnym poczuciem humoru, niemalże surrealistycznym. Autorka wprowadza nas w świat groteskowy i absurdalny, w którym porusza się bohaterka uzbrojona w nieprawdopodobne narzędzie. Tym narzędziem jest śmiech. Po prostu śmiech. A jakie są tego konsekwencje? Reszty dowiecie się z lektury jej książki. To super książka dla tych, co szukają relaksu i po prostu chcą dobrze się bawić.

Zapraszamy na nasze spotkanie.

Interaktywne zabawy z kosmitą Scottie w Ursusie
    14-03-2023   Ursus
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Ursus

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Ursus zaprasza na warsztaty z programowania dla dzieci w wieku 6-9 lat w ramach projektu „Biblioteka dla wszystkich. Równi. Różni. Ważni”.

Obowiązują zapisy - tel: 22 667 09 56 lub e-mail: niedzwiadek@bpursus.waw.pl

Joanna Mioduchowska i Krzysztof Tkaczyk - koncert na Targówku
    13-03-2023   Targówek
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Targówek

Specjalnymi gośćmi marcowego spotkania "Czwartek Poetycko-Muzyczny" w Bibliotece Publicznej Dzielnicy Targówek będą Joanna Mioduchowska i Krzysztof Tkaczyk.

W czasie koncertu wykonują swoje autorskie i współautorskie piosenki, m. in. ze wspólnej płyty „Żyj każdą chwilą”. Pojawią się także nowe piosenki duetu o tematyce warszawskiej, m.in. piosenka „Warszawiak” (tekst: Joanna Mioduchowska, muzyka: Krzysztof Tkaczyk), która została warszawskim Przebojem Roku 2022 w plebiscycie Warsaw Tribute.

Joanna Mioduchowska wydała trzy płyty z autorskimi piosenkami: „Bujam w obłokach” (2015), „Perełki” (2018) oraz „Pomiędzy gestami” (2020). Utwory jej tekstami wykonuje m.in. zespół Elektryczne Gitary, który ma w swoim repertuarze piosenkę pt. „Ja mam szczęście” (znaną z filmu Juliusza Machulskiego pt. „Kiler-ów 2-óch”).

Krzysztof Tkaczyk – śpiewający autor piosenek w klimatach blues, folk, piosenki poetyckiej. Bardzo chętnie wykonuje także piosenki starej Warszawy i wykorzystuje je w pracy jako terapeuta osób z niepełnosprawnością intelektualną. W 2019 r. ukazała się płyta Krzysztof Tkaczyk Trio pt. „Woda”.

Koncert poprzedzi prezentacja wierszy dwóch pań z grupy poetyckiej Akant – Anny Caban i Anny Saciuk-Nowak, które przedstawią wybrane utwory własnego autorstwa.

Wieczór, jak co miesiąc, rozpocznie krótkim występem artystycznym i poprowadzi Jacek Gutry – śpiewający autor, laureat festiwali piosenki poetyckiej, od kilku lat co roku prowadzący koncerty piosenki literackiej, odbywające się w ramach festiwalu im. Jonasza Kofty „Moja wolności”, festiwalu „Kryształowy kamerton” oraz Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Struktura ziarnka piasku - prelekcja Janusza Szewczyka
    13-03-2023   Śródmieście
    Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Śródmieście

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście zaprasza do Piwnicy pod Regałami przy ul. Świętojańskiej 5, na prelekcję Janusza Szewczyka pod nazwą "Struktura ziarnka piasku - Tadrart - południowo-wschodnia Algieria".

Polski Klub Górski oraz Czytelnia Naukowa Nr VII zapraszają na prelekcję Janusza Szewczyka, który opowie, ilustrując fotografiami, o swojej wędrówce po pustyni.

Spotkanie odbędzie się w "Piwnicy pod Regałami" w Śródmieściu - 14 marca o godzinie 17:30. Prelekcja nosi tytuł "Struktura ziarnka piasku - Tadrart - południowo-wschodnia Algieria".

Zapraszamy serdecznie!

następne >
 
budowadomowjednorodzinnych
KANCELARIA PRAWNA Radca Prawny Sławomir Momot Adwokat Anna Wypych Knieć
Centrum Medycyny Sportowej
WydarzeniaDodaj firmeKontaktOferty pracyRegulamin