Wizytówka firmy: ANIOŁKOWO Integracyjne Językowe Przedszkole Montessori i Klub Malucha

Kontakt: ANIOŁKOWO Integracyjne Językowe Przedszkole Montessori i Klub Malucha
targeo
ul. Nenufarów 4 04-958 Warszawa
tel.kom.608 152 688
Opis firmy i działalności:

Do naszego przedszkola przyjmujemy dzieci po ukończeniu 2,5 roku życia. Przyjmujemy zapisy przez cały rok w miarę dostępności miejsc. Rodzice, dzięki monitoringu sal mogą oglądać swoje dzieci podczas zajęć w przedszkolu. Nadzór pedagogiczny nad naszym przedszkolem sprawuje Kurator Oświaty w Warszawie.

W naszym przedszkolu oferujemy naukę poprzez zabawę metodą Marii Montessori, dająca dziecku trwałe podstawy rozwojowe na całe życie. Dzięki tej metodzie dziecko stale się rozwija poprzez zabawę.

Nasza kadra to wyselekcjonowane i wysoko kwalifikowane osoby, pełne ciepła i lubiane przez dzieci. Posiada wykształcenie wyższe pedagogiczne z przygotowaniem w zakresie pedagogiki Montessori.

Przedszkole znajduje się w dużym i przestronnym, parterowym budynku. Na zewnątrz znajduje się atestowany plac zabaw ze sprzętem zabawowo-rekreacyjnym - zjeżdżalniami, huśtawkami, torami, zadaszoną piaskownicą i wieloma innnymi atrakcjami.

Jako jedno z niewielu przedszkoli w Polsce, poszerzyliśmy naszą ofertę o możliwość oceny postępów w edukacji przedszkolnej dzieci oraz jej stymulowania, poprzez wykorzystanie możliwości jakie daje nowe narzędzie diagnostyczne - skala rozwoju IDS-P dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Wszystkim dzieciom oferujemy pomoc logopedyczną, terapeutyczną i psychologiczną, poprzez terapię integracji sensorycznej oraz wczesne wspomaganie rozwoju dziecka prowadzone przez licencjonowanych terapeutów, psychologa i logopedę.

Dzieciom przygotowujemy posiłki sami, we własnej kuchni. Menu jest smaczne i przygotowywane przez doświadczoną panią kucharkę specjalizującą się w gotowaniu potraw dla dzieci.

W menu uwzględniane są posiłki dla dzieci z alergiami.

Jadłospis opracowany przez dietetyka jest podawany  do wiadomości  na tablicy ogłoszeń.

Dzięki oczyszczaczom powietrza z filtrem, powietrze u ans jest czyste i pozbawione smogu, ponieważ filtry są w stanie wyłapać aż 99,97 procent cząsteczek zanieczyszczeń o wielkości 0.1 mikrona.

Produkty, usługi, marki:

W przedszkolu prowadzimy pięć obszarów programowych:

 • Język - dysponujemy szeroką gamą materiałów językowych, które bejmują doskonalenie umiejętności potrzebnych do czytania i pisania, np. poznanie kształtów liter i ich brzmienia, dzięki czemu dziecko lepiej odróżnia zdania, słowa, sylaby, fonemy i głoski.
 • Kultura - materiały te obejmują geografię, historię, botanikę, zoologię i naukę. Obszary te pomagają dzieciom odkrywać i rozumieć świat, w którym żyją. Poznając ziemię i układ słoneczny dzieci zaznajamiają się ze zjawiskami atmosferycznymi jak np. pory roku, klimat, pogoda jak również poznają formy lądów i wód.
 • Matematyka - materiały te dają dzieciom wiele możliwości zbudowania solidnych podstaw matematycznych i zdobycia głębokiego zrozumienia, jak funkcjonują liczby. Dzieci uczą się rzeczywistych pojęć matematycznych. Materiały te są wprowadzą do pojęcia abstrakcji. Obejmuje poznanie kształtów figur geometrycznych, cyfr oraz ćwiczenia liczenia w systemie dziesiętnym, zakresie od 0 – 1000, dzięki czemu matematyka staje się bardziej zrozumiała.
 • Sensoryka - materiał sensoryczny rozwija zmysły dziecka, dzięki czemu abstrakcyjne pojęcia takie jak kształt, wielkość, kolor, szorstkość, ciężar, temperatura, smak, zapach, dźwięk stają się bardziej zrozumiałe.
 • Życie praktyczne - zajęcia i ćwiczenia mają na celu usprawnienie motoryki dziecka, koordynacji ruchów oraz umiejętności, przydatnych w życiu codziennym. Działania te pomagają w rozwoju dziecięcego intelektu i koncentracji, a także pomagają rozwijać uporządkowany sposób myślenia. Głównym celem materiałów z życia praktycznego jest pomoc w uzyskaniu kontroli nad koordynacją ruchów, uzyskaniu niezależności i przystosowaniu się do życia w społeczeństwie.

W przedszkolu pracuje kadra specjalistyczna do prowadzenia terapii z dziećmi z autyzmem:

 • Instruktor rytmiki
 • Instruktor zajęć gimnastycznych
 • Psycholog
 • Terapeuta neurologopeda
 • Terapeuta Integracji sensorycznej
 • Terapeuta terapii pedagogicznej

Nasze zajęcia:

 • Język angielski
 • Zajęcia dydaktyczno-wychowacze
Powrót: Wawer > przedszkola
| 201
 
budowadomowjednorodzinnych
baner
baner
WydarzeniaDodaj firmeKontaktOferty pracyRegulamin