Wizytówka firmy: BAŚNIOWY ŚWIAT DZIECKA Przedszkole Społeczne

Kontakt: BAŚNIOWY ŚWIAT DZIECKA Przedszkole Społeczne
targeo
ul. Dunikowskiego 4 02-784 Warszawa
tel.22 644 66 32tel.kom.509 699 937
Opis firmy i działalności:

Społeczne Przedszkole Baśniowy Świat Dziecka działa od 1998 roku na podstawie wpisu do Ewidencji Szkół i Placówek Niepublicznych Miasta Stołecznego Warszawy i jest kontynuacją Ośrodka Rozwoju Dziecka działającego już od początku lat osiemdziesiątych przy Pracowni Konsultacyjno-Wychowawczej Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Przedszkole jest prowadzone przez Stowarzyszenie Świat Dziecka.

Przedszkole jest czynne w godzinach 8.00 -17.00.

Mamy dwie grupy liczące 14-18 dzieci. Każdą grupą opiekuje się co najmniej 2 wychowawców z wykształceniem psychologicznym i pedagogicznym. Do przedszkola przyjmowane są dzieci od 2,5 do 6 r.ż., dzieci sześcioletnie realizują roczny program przygotowania do szkoły.

W przedszkolu odbywają się zajęcia muzyczne, plastyczne, rytmiczne, baśniowe, różnorodne zabawy dydaktyczne zapoznające dzieci ze światem pisma (metodą Ireny Majchrzak), z elementami matematyki, poszerzające ogólną wiedzę dzieci oraz język angielski.

Realizujemy podstawę programową korzystając z naszego autorskiego programu oraz z innych programów wychowania przedszkolnego. Zajęcia są zintegrowane z rytmem dnia przedszkolaków, dostosowane do wieku i potrzeb dzieci, mają formę zabawy i nie wymagają dodatkowych opłat (oprócz pogłębionego jęz. angielskiego i indywidualnej terapii logopedycznej).

W naszym przedszkolu panuje ciepła, domowa atmosfera, co sprawia, że dzieci szybko adaptują się do nowych dla siebie warunków i z przyjemnością chodzą do przedszkola. Plan dnia skonstruowany jest w ten sposób, że dzieci mają dużo czasu na zabawy dowolne, które, o czym często się zapomina, są dla przedszkolaków najważniejszą dla prawidłowego rozwoju aktywnością.

Poprzez zabawę dzieci uczą się ról społecznych, poznają swoje słabe i mocne strony, mogą odreagować przeżywane problemy. W zabawach dzieci często uczestniczą wychowawcy, np. podrzucając pomysły wzbogacające zabawę, czy pomagając dzieciom nieśmiałym nawiązać kontakty z rówieśnikami lub rozwiązać powstałe nieporozumienie.

"Fantastyczne, ciepłe rodzinne przedszkole, gdzie rozwija się kreatywność dzieci i ich wyobraźnię. Bezpieczne miejsce rozwoju pod opieką mądrych Ciotek." (opinia jednej z Mam)

"Cudowne miejsce, właściwie mogę je nazwać drugim domem. Dziecko, jego dobro i komfort są tu najważniejsze. Ciocie są niezwykle empatyczne, uważne i są ogromnym wsparciem także dla rodziców! Polecam wszystkim z całego serca!"( więcej opinii na naszym profilu na facebooku).

Produkty, usługi, marki:

Nasze atuty to:

  • niepowtarzalna, ciepła atmosfera
  • przyjazna, stopniowa adaptacja dziecka
  • dbałość o dobre relacje między dziećmi,
  • rozwijanie empatii i inteligencji emocjonalnej
  • dużo zabawy, humoru i radości
  • codzienne czytanie baśni i literatury dziecięcej
  • wspólne  teatrzyki i zabawy teatralne
  • tworzenie baśni przez dzieci
  • ciekawe zajęcia  – program autorski
  • stała, doświadczona kadra, opieka psychologiczna i logopedyczna
Godziny otwarcia:

8.00-17.00

Powrót: Ursynów > przedszkola
| 1861
 
budowadomowjednorodzinnych
baner
baner
WydarzeniaDodaj firmeKontaktOferty pracyRegulamin