Wizytówka firmy: NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE RÓŻA MONTESSORI z oddziałem integracyjnym

Kontakt: NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE RÓŻA MONTESSORI z oddziałem integracyjnym
targeo
ul. Majorki 25 03-020 Warszawa
tel.kom.604 214 257
Opis firmy i działalności:

Rozpoczęliśmy działalność we wrześniu 2012 r., jako Niepubliczny Punkt Przedszkolny Róża Montessori – jedyna placówka montessoriańska w warszawskiej Białołęce. Punkt Przedszkolny w praktyce musi spełnić podobne standardy jak typowe prywatne przedszkole, ale może mieć tylko 1 grupę przedszkolaków.

Po 3 latach jego funkcjonowania zainteresowanie naszym przedszkolem oraz metodą Montessori okazało się na tyle duże, że musieliśmy poszukać większego lokalu. Znaleźliśmy go przy ul. Dębowej 12 M na pograniczu Warszawy, Jabłonny i Legionowa. Mamy tutaj kilkukrotnie większy lokal, położony na dużej działce, w otoczeniu zieleni, i bliskiej odległości od stadniny koni. Nowe miejsce spełniło nasze oczekiwania.

Stąd decyzja o przeniesieniu placówki począwszy od roku szkolnego 2015/2016 i przekształceniu jej w przedszkole niepubliczne z oddziałem integracyjnym – dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. W październiku 2015 r. Przedszkole Róża Montessori uzyskało wpis (nr. 419 PN) do ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonych przez Biuro Edukacji M. st. Warszawy. Placówka jest nadzorowana przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Od stycznia 2016 r. nastąpi ostateczne przekształcenie punktu przedszkolnego w przedszkole niepubliczne z oddziałem integracyjnym.

W naszym przedszkolu (podobnie, jak wcześniej w punkcie przedszkolnym) realizujemy podstawę programową wychowania przedszkolnego (Załącznik do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 23 grudnia 2008).

Prowadzimy także roczne przygotowanie przedszkolne dla 5-latków.

W trosce o zapewnienie jak najlepszych warunków rozwoju dla naszych podopiecznych podejmujemy także współpracę z innymi instytucjami, specjalizującymi się w określonych dziedzinach. Ze względu na pracę z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi współpracujemy z terapeutami, m.in. SI.

Pod kątem wymiany doświadczeń oraz organizacji praktyk studenckich współpracujemy również z Wyższą Szkołą Menedżerską w Warszawie oraz innymi uczelniami warszawskimi zainteresowanymi pedagogiką Montessori.

Nie krytykujemy dzieci. Jeśli czegoś nie umieją, jest to tylko sygnał do dalszej pracy, a nie oceny. Jako nauczyciele mamy świadomość konieczności samokształcenia – zgłębiamy naszą wiedzę i umiejętności, aby być dla dzieci. Pracujemy z pasją.

W trosce o Państwa dzieci staramy się zatrudniać nauczycieli jak najlepiej przygotowanych, mających nie tylko wymagane przepisami wykształcenie pedagogiczne, ale też kursy specjalistyczne uwzględniające specyfikę pedagogiki Montessori.

W naszej kadrze przedszkolnej mamy też dyplomowanego oligofrenopedagoga i logopedę.

Ponadto współpracujemy z psychologiem, fizjoterapeutą, neurologopedą oraz innymi specjalistami – w zależności od potrzeb dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Zapraszam do naszego przedszkola!

Powrót: Białołęka > przedszkola
| 1067
 
budowadomowjednorodzinnych
KANCELARIA PRAWNA Radca Prawny Sławomir Momot Adwokat Anna Wypych Knieć
baner
WydarzeniaDodaj firmeKontaktOferty pracyRegulamin