Wizytówka firmy: NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE RÓŻA MONTESSORI z oddziałem integracyjnym

Kontakt: NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE RÓŻA MONTESSORI z oddziałem integracyjnym
targeo
ul. Majorki 25 03-020 Warszawa
tel.kom.604 214 257
Opis firmy i działalności:

Początki naszej działalności to wrzesień 2012 r. - powstanie Niepublicznego Punktu Przedszkolnego Róża Montessori jako jedyna placówka montessoriańska w dzielnicy Białołęka. Zgodnie z obowiązującymi przepisami placówka tego rodzaju może prowadzić tylko jedną grupę przedszkolaków.

Zainteresowanie naszą placówką, działającą według zasad Montessori było na tyle duże, że musieliśmy znaleźć większy lokal. Obecnie placówka znajduje się przy ul. Dębowej 12 M pomiędzy Jabłonną i Legionowem, otoczona zielenią i sąsiadująca ze stadniną koni.

W roku szkolnego 2015/2016 przekształciliśmy ją w przedszkole niepubliczne z oddziałem integracyjnym, gdzie przyjmujemy dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i uzyskaliśmy wpis do ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonych przez Biuro Edukacji M. st. Warszawy z nr 419 PN. Mamy nadzór Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Podstawą naszego działania jest podstawa programowa wychowania przedszkolnego (Załącznik do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 23 grudnia 2008).

Zajmujemy się także rocznym przygotowaniem przedszkolnym dla pięciolatków.

W dbałości o najlepszy rozwój dzieci współpracujemy z szeregiem instytucji i specjalistów wielu dziedzin, m.in. terapeutami.

Podejmujemy również różnorodną współpracę z warszawskimi uczelniami, które są zainteresowane pedagogiką Montessori.

Naszym działaniom niezmiennie towarzyszy pasja i stałe podnoszenie kwalifikacji. Dzieci nie są przez nas krytykowane, a brak jakichś umiejętności z ich strony motywuje jedynie do lepszej pracy i wysiłku z naszej strony.

Wszyscy nasi nauczyciele mają wysokie kompetencje, pedagogiczne przygotowanie, przebyte kursy z uwzględnieniem zasad Montessori.

Prowadzimy współpracę z takimi specjalistami jak psycholog, neurologopeda, fizjoterapeuta i inni, a w stałym składzie naszego zespołu jest dyplomowany oligofrenopedagog i logopeda. Przygotowani więc jesteśmy na różnorodne potrzeby edukacyjne dzieci.

Serdecznie do nas zapraszamy!

Powrót: Targówek > przedszkola
| 403
 
budowadomowjednorodzinnych
baner
baner
WydarzeniaDodaj firmeKontaktOferty pracyRegulamin