Wizytówka firmy: PUBLICZNE PRZEDSZKOLE nr 95 z Oddziałami Integracyjnymi im. Króla Maciusia I

Kontakt: PUBLICZNE PRZEDSZKOLE nr 95 z Oddziałami Integracyjnymi im. Króla Maciusia I
targeo
ul. Korzona 2 03-571 Warszawa
tel.22 679 08 08
Opis firmy i działalności:

Przedszkole nr 95 im. Króla Maciusia I dzielnicy Targówek m.st. Warszawy powstało w 1976 r. Nowy budynek został oddany do użytku w listopadzie 2006 r. Placówka posiada siedem oddziałów dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Przedszkole mieści się w wolno stojącym, parterowym budynku, otoczonym pięknym, nowoczesnym, bezpiecznym ogrodem, wyposażonym odpowiednio do wieku dzieci. Od września 2011 r. został utworzony oddział dla dzieci niepełnosprawnych i placówka została przeistoczona w Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi.

Nasze przedszkole jest otwarte na potrzeby dzieci, rodziców, promuje działania twórcze w sferze plastycznej, muzycznej, konstrukcyjnej  i teatralnej. Chcemy, aby nasze dzieci w przyszłości prowadziły zdrowy styl życia, były śmiałe, otwarte, ciekawe świata. Jesteśmy zespołem kreatywnych, pełnych pasji nauczycieli. W naszym zespole znajduje się logopeda, psycholog, terapeuta integracji sensorycznej, rehabilitantka, terapeuta ręki, nauczyciele wspomagający.

W naszym przedszkolu dzieci poznają swoje prawa, rozwijają sprawność ruchową, czują się bezpiecznie w życzliwej atmosferze, biorą udział w wielu konkursach organizowanych na terenie dzielnicy: plastycznych, przeglądach teatralnych wokalno-instrumentalnych.

Produkty, usługi, marki:

Zajęcia przedszkolne:

  • Rytmika - dla dzieci 3, 4, 5, 6- letnich: zajęcia muzyczno-ruchowe, prowadzone  przez osobę z wykształceniem muzyczno-pedagogicznym. Zajęcia mają na celu rozwój kulturalny dzieci poprzez ruch, śpiew oraz własną inwencję. Dzieci na rytmice uczą się piosenek związanych m.in. z aktualną porą roku, grają na instrumentach muzycznych, uczą się prostych układów tanecznych oraz poznają podstawowe elementy muzyki.
  • Gimnastyka korekcyjna - dla dzieci 3, 4, 5, 6- letnich: zajęcia mają na celu harmonijny rozwój fizyczny oraz poprawę sprawności ruchowej dzieci. Zajęcia pomagają zapobiegać powstawaniu najczęściej spotykanych wad postawy, takich jak: okrągłe plecy, koślawe kolana, płaskostopie i boczne skrzywienie kręgosłupa. W czasie ćwiczeń wykorzystywane są różne przyrządy i przybory, np. piłki, laski, woreczki, szarfy.
  • Język angielski - dla dzieci 3,4,5,6- letnich: to poznawanie języka poprzez zabawy ruchowe, śpiewanie piosenek, słuchanie historyjek, zabawy w kole. Dzieci powtarzają słowa, wyrażenia i zdania angielskie, uczestniczą w zabawach, dzięki temu mają okazję oswoić się z językiem.
  • Za zgodą rodziców organizowane są zajęcia z katechezy.
Godziny otwarcia:

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 17:30

Powrót: Targówek > przedszkola
| 97
 
budowadomowjednorodzinnych
baner
baner
WydarzeniaDodaj firmeKontaktOferty pracyRegulamin