Wizytówka firmy: PUBLICZNE PRZEDSZKOLE nr 96

Kontakt: PUBLICZNE PRZEDSZKOLE nr 96
targeo
ul. Wyspiańskiego 5 01-577 Warszawa
tel.22 839 28 39
Opis firmy i działalności:

Nasze przedszkole powstało na warszawskim Żoliborzu we wrześniu 1954 roku. Początkowo mieściło się na Placu Henkla w starej willi i było prowadzone przez Caritas. W następnym roku przeniesione zostało na ulicę Wyspiańskiego i otrzymało numer 96. Przez wiele lat przedszkole pracowało jako placówka czterooddziałowa. Na przełomie 2009/2010 roku budynek i ogród przedszkolny poddano generalnemu remontowi. Dzięki temu zdecydowanie poprawiły się warunki lokalowe w budynku przedszkola, a także jakość wyposażenia ogrodu służącego dzieciom do zabawy na świeżym powietrzu. Ponadto zmiany architektoniczne wprowadzone w czasie remontu umożliwiły utworzenie piątego oddziału przedszkolnego. W roku szkolnym 2013/2014 powołano także szósty oddział dla mniejszej niż standardowa liczby dzieci. W roku szkolnym 2016/2017 utworzono siódmy oddział.

W ramach inicjatywy lokalnej (dzięki zaangażowaniu rodziców), ogród przedszkolny został poddany w roku 2019 kolejnej modernizacji . Założeniem projektu było nadanie przedszkolnemu terenowi do rekreacji , funkcji miejskiego ogrodu, aby stał się on przyjazną przestrzenią do prowadzenia zajęć na świeżym powietrzu. Projekt zawierał również zakup 3 piaskownic . W roku 2020 dzięki środkom przekazanym przez Organ Prowadzący,  wyremontowano zabawki na przedszkolnym placu zabaw, wymieniono tartan (strefy bezpieczeństwa )oraz wyrównano nawierzchnię trawiastą stosując maty przerostowe. Przedszkole zakupiło dodatkowo 1 piaskownicę i osłony na wszystkie piaskownice

Dziś Przedszkole nr 96 to wspaniały obiekt siedmiooddziałowy , który oferuje dzieciom przestronne, jasne, bezpieczne sale dydaktyczne z przylegającymi do nich łazienkami oraz dwie sale terapeutyczne. Znajduje się w pięknie położonej, cichej, pełnej zieleni części Żoliborza.Usytuowanie pozwala na szybkie dotarcie do przedszkola z innych dzielnic Warszawy. Stacja metra znajduje się w bliskiej odległości (10 minut pieszo).

Wszystkie sale dydaktyczne wyposażone są w sprzęty dostosowane do wieku, potrzeb i możliwości dzieci. Dwie sale dydaktyczne wyposażone są w tablice multimedialne, w jednej znajduje się dywan interaktywny do użytku wszystkich przedszkolaków.

Przedszkole dysponuje także nowocześnie wyposażoną kuchnią, w której panie kucharki przygotowują pyszne i zdrowe posiłki dla naszych dzieci, a wszystko pod okiem specjalisty – technologa żywienia. W naszym Przedszkolu prowadzimy zajęcia, opierając się na Podstawie Programowej Wychowania Przedszkolnego.

Nauczycielki wykorzystują w swojej pracy  między innymi: pedagogikę zabawy, muzykoterapię, dramę, bajkoterapię, metodę projektu, metodę dobrego startu M.Bogdanowicz, gimnastykę twórczą K.Orffa i R.Labana, metodę ruchu rozwijającego W.Sherborne. Stawiają sobie za cel wyposażenie dzieci w wiedzę i umiejętności przydatne na dalszych etapach kształcenia, ale także rozbudzenie dziecięcej ciekawości świata, poczucia odpowiedzialności za innych ludzi i świat przyrody oraz wrażliwości artystycznej.

Dzieci mogą uczestniczyć w organizowanych w przedszkolu zajęciach dodatkowych – rytmice, gimnastyce. W naszej placówce stwarzamy dzieciom ciepłą i przyjazną atmosferę, poczucie bezpieczeństwa, bliskości, każde dziecko traktowane jest u nas indywidualnie. W pracy z dzieckiem za najważniejsze uważamy dostarczanie mu wielu bodźców działających na wszystkie zmysły. Tylko poprzez różnorodne rodzaje aktywności dziecko będzie rozwijało się harmonijnie i dobrze przygotowane wejdzie na kolejny szczebel edukacji, jakiem jest szkoła podstawowa. Dlatego też odrzucamy model przedszkola sprofilowanego kładącego nacisk na rozwój dziecka w jednym wybranym obszarze.

Produkty, usługi, marki:

Opisy zajęć dodatkowych organizowanych w Przedszkolu nr 96:

 • Rytmika - zajęcia z rytmiki odbywają się dwa razy w tygodniu w godzinach przedpołudniowych. W czasie zajęć dzieci poznają piosenki dziecięce wraz z dobraną do nich ilustracją ruchową lub tańcem, śpiewają przy akompaniamencie pianina, poznając jednocześnie budowę tego instrumentu oraz charakterystyczne dla niego brzmienie i sposób wydobywania dźwięków. Zajęcia z rytmiki dają dzieciom okazję do samodzielnego tworzenia prostego akompaniamentu rytmicznego z wykorzystaniem wybranych instrumentów perkusyjnych. W czasie tych zajęć dzieci przygotowują pod okiem nauczycielek, programy na uroczystości przedszkolne.
 • Gimnastyka ogólnorozwojowa - zajęcia, w czasie których dzieci rozwijają różne sprawności ruchowe w sposób zrównoważony poprzez ćwiczenia, gry i zabawy, sprawiające im radość i wdrażające do poszanowania reguł fair play.
 • Język angielski - realizowany w ramach podstawy programowej. Zajęcia prowadzone z wykorzystaniem gier, piosenek, inscenizacji w oparciu o autorski program Hurry up! English is fun. Podczas zajęć dzieci nie tylko uczą się języka angielskiego, ale także poznają obyczaje krajów anglojęzycznych i zdobywają wiedzę o swoich rówieśnikach mieszkających w tych krajach, ich zabawach i życiu codziennym. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu.

W zależności od pory roku, w sali lub w ogrodzie przedszkolnym, odbywają się uroczystości, często z udziałem rodziców, rodzeństwa, absolwentów przedszkola:

 • Pasowanie na przedszkolaka to ważny element edukacji przedszkolnej. Maluchy wiedzą, że to ich pierwszy występ w przedszkolu i starają się do niego dobrze przygotować. Zazwyczaj wspólnie z nauczycielkami i panią od rytmiki prezentują przed rodzicami repertuar składający się z piosenki, tańca, wiersza. Czasem trema nie pozwala zaprezentować swoich umiejętności i wtedy mogą liczyć na wsparcie nauczycielki, a rodzice na zapewnienie,że tak się zdarza i dziecko potrzebuje nieco więcej czasu, aby zaprezentować swoje umiejętności. Po występie pani dyrektor dużą kredką pasuje każde dziecko siedzące na tronie, na przedszkolaka.
 • Jesienny piknik w ogrodzie to pierwsze spotkanie maluchów z całą społecznością przedszkola oraz absolwentami. Wraz z Rodzicami, cały personel przedszkola przygotowuje ogród na przyjęcie gości. Bigos, kiełbasa, sałatki,zdrowe przekąski a czasem słodycze, to dzieło przedszkolnych kucharek oraz rodziców dzieci. Nauczycielki organizują konkursy oraz aukcje prac z przeznaczeniem na konkretny cel np. dofinansowanie wycieczki czy wyjścia do teatru, zakup zabawek do ogrodu itp.
 • Zabawa i andrzejkowe wróżby to w zależności od roku (pomysłu nauczycielek w danym roku), zabawa z grupą lub wspólna zabawa wszystkich grup, mająca na celu zapoznanie dzieci z andrzejkowymi zwyczajami, wróżbami, tradycjami.
 • Bal z Mikołajem odbywa się corocznie Zawsze jest na nim Mikołaj, który z pomocą Śnieżynki zabawia dzieci, rozmawia z nimi, a po balu wręcza im prezenty.
 • Spotkania świąteczne to okazja do spotkań przy stole. Każda grupa przygotowuje swój program i na sali gimnastycznej prezentuje go przed rodzicami i dziadkami. Pani dyrektor składa wszystkim świąteczne życzenia. Po występach rodziny spotykają się w salach poszczególnych grup na poczęstunku przygotowanym przez panie kucharki oraz rodziców. Jest to okazja do rozmów z nauczycielkami, obejrzenia sali, kart pracy oraz wytworów plastycznych dzieci.
 • Bal karnawałowy jest okazją do zaprezentowania umiejętności oraz pomysłowości rodziców i dziadków oraz spełnienia marzeń dzieci, aby na tę jedną chwilę stać się ulubionym bohaterem literackim lub filmowym. Program przygotowany jest w całości przez firmę zewnętrzną, która wspólnie z nauczycielkami zachęca dzieci do udziału w konkursach i zaprasza do wesołej zabawy.
 • Dzień Babci i Dziadka to styczniowe spotkanie z dziadkami, na którym dzieci prezentują  program artystyczny , zapraszają gości do sal i wręczają własnoręcznie wykonane prezenty.
 • Piknik „Powitanie lata” – odbywa się w ogrodzie przedszkolnym. Biorą w nim udział dzieci, ich rodziny, absolwenci przedszkola, aktualny personel oraz emerytowani nauczyciele i personel obsługi przedszkola. Staramy się, aby menu było wiosenne, a więc są to przede wszystkim sałatki przygotowane przez panie kucharki oraz chętnych rodziców i dzieci. Dzieci razem z nauczycielkami i instruktorką tańca bawią się przy muzyce, mogą brać udział w konkursach, ozdabiać buzie, grać w gry.
 • Dzień Mamy i Taty to występy grup dla rodziców z okazji ich święta. Rodzice oglądają program przygotowany specjalnie dla nich przez dzieci, nauczycielki i panią od rytmiki. Po występie rodzice otrzymują prezenty wykonane przez dzieci.
 • Przedstawienie Teatru Rodziców „Piccolo” to coroczny występ rodziców z okazji Dnia Dziecka. Rodzice przygotowują adaptację bajki lub baśni dla dzieci.
 • Pożegnanie starszaków odbywa się w formie występu najstarszej grupy przed najbliższymi. Grupa młodsza przygotowuje dla starszych kolegów piosenkę i prezent na zakończenie edukacji przedszkolnej.

Bazą dla wszechstronnego rozwoju dziecka w naszym przedszkolu są zajęcia:

 • ruchowe
 • muzyczne
 • teatralne
 • nauka języka angielskiego
Powrót: Żoliborz > przedszkola
| 117
 
budowadomowjednorodzinnych
KANCELARIA ADWOKACKO-RADCOWSKA MOMOT Adwokat Sylwia Wiśniewska-Momot, Radca Prawny Sławomir Momot
baner
WydarzeniaDodaj firmeKontaktOferty pracyRegulamin