POLSKA Z OFFU to zainicjowany przez Fundację DLA KONTRASTU kuratorski cykl koncertów w Ośrodku Kultury Ochoty, prezentujący niezależne polskie zespoły. W drugie piątki miesiąca przedstawiamy Wam po dwie kapele, szukając nowych gatunkowych inspiracji, zestawiając na scenie artystki i artystów nieoczywistych i wartych poznania! W lutym wracamy z podwójnym postpunkowym uderzeniem - będzie bunt, będzie emocjonalnie, będzie grubo!
BARTEK MIEŻYŃSKI - debiut na Polsce z Offu! No, może Bartek nie jest takim znowu debiutantem, skoro gra muzykę od kilkunastu lat, m.in. z zespołami takimi jak List Otwarty czy Margins – ale na scenie OKO zadebiutuje koncertowo ze swoim pierwszym całkowicie solowym autorskim materiałem. “Katastrofa”, która ukaże się w całości już w kwietniu, to materiał w całości napisany, skomponowany i nagrany przez niego w pojedynkę podczas samotnego wyjazdu do studio. Sporo postpunkowego brudu, trochę balladowej wrażliwości – i mnóstwo ciepła dla każdego, kto też mierzy się z samotnością.
19 WIOSEN | Łódzka legenda nareszcie pojawia się w naszym cyklu! Zespół, którego kołem zamachowym jest charyzmatyczna energia i charakterystyczny głos punkowego poety Marcina Pryta, gra od ponad 30 lat, dzieląc sceny z największymi buntownikami polskiej muzyki. Jeśli można czegoś spodziewać się po muzyce 19 wiosen, to absolutnej szajby, nietuzinkowej aranżacyjnej wyobraźni – i powracających co chwilę ciar na plecach, kiedy wsłuchać się w przeszywające niezgodą na zło, nieuznające żadnego tabu teksty. Kto raz się z Wiosnami spotka, nigdy nie będzie patrzył na świat tak jak dawniej.
Drugie pół sezonu 2023/24 zaczyna się potężnie – i nie zamierzamy zwalniać tempa. Bądźcie z nami w OKO też 8 marca, 12 kwietnia i 10 maja; każda z tych dat to nowe fantastyczne muzyczne odkrycia!
Polska z Offu to inicjatywa Fundacji na rzecz kultury niezależnej DLA KONTRASTU. Jej celem jest popularyzowanie współczesnej polskiej muzyki niezależnej – czyli powstającej oddolnie, bez zaplecza wielkiego kapitału wiodących wytwórni ani medialnych machin promocyjnych. To kuratorskie playlisty na Spotify, audycja w Radio Kapitał, blog na portalu Facebook, to także koncerty z żywą widownią, organizowane w partnerstwach z instytucjami kultury w całym kraju. Przede wszystkim – to przygoda z muzyką, jakiej jeszcze nie słyszeliście! Warszawski cykl nazywamy kuratorskim właśnie dlatego, że jako całość buduje opowieść o offie – nie tylko zestawienia artystów danego wieczora mogą Was przyciągać, ale i całościowa panorama gatunków, form i szajb! Warto nawet dla zaspokojenia ciekawości pójść czasem na koncerty takiej muzyki, jakiej nie słucha się na co dzień – grozi to tylko poszerzeniem płytoteki.