Zapraszamy do MOKTiS w Otwocku na pierwszy koncert z naszego nowego projektu muzycznego – „Jazz na Krajowej”. To kameralny cykl spotkań, które przeniosą Was w świat jazzu, oferując wyjątkowe doznania muzyczne. Pierwszymi gośćmi będą utalentowani artyści Konrad Zemler i Michał Jaros. Zespół tworzą muzycy występujący z czołowymi postaciami światowego jazzu. Współpracowali wielokrotnie przy różnych projektach muzycznych a teraz jako trio eksplorują kompozycje jazzowe w konwencji duetu z gitarą elektryczną. Repertuar zespołu stanowią zróżnicowane stylistycznie i aranżacyjnie standardy muzyki jazzowej.
Dla pasjonatów jazzu to okazja, by doświadczyć unikalnych brzmień w kameralnej atmosferze. Dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z jazzem, to doskonała możliwość rozpoczęcia muzycznej podróży.
Koncerty „Jazz na Krajowej” to nie tylko prezentacje utalentowanych muzyków, to także okazja do spotkania się z prawdziwą pasją do jazzu. Miejsce, w którym dźwięki łączą się z emocjami, tworząc niepowtarzalny klimat.
Rozpoczynamy cykl dedykowany miłośnikom jazzu, a także wszystkim, którzy pragną odkryć tę fascynującą formę sztuki. Dołączcie do nas, aby wspólnie cieszyć się jazzowymi brzmieniami na najwyższym poziomie!
Konrad Zemler – gitarzysta jazzowy ur. 8 kwietnia 1977 roku w Warszawie. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie fortepianu. Jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Laureat I nagrody na konkursie Mistrzowskim im. Marka Blizińskiego – Guitar City 99. Wraz z zespołem Blue Mind Quartet otrzymał Statuetkę Aniołka Jazzowego na Festiwalu Bielska Zadymka Jazzowa 2002. W 1999 roku otrzymał wyróżnienie indywidualne na II Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni. Występował wielokrotnie poza granicami kraju.
Wraz z zespołem „Mukatam Quartet” odbył trasę koncertową po bliskim wschodzie obejmującą Syrię, Jordanię, Egipt i Liban promując polski jazz. Obecnie na stałe współpracuje z kwintetem Mateusza Smoczyńskiego z którym nagrał dwie płyty „Inspirations” oraz „Expressions”, oraz z zespołem Grappelli Project, którego płyta ukazała się w listopadzie 2008 roku w składzie (Andrzej Jagodziński - akordeon, Maciej Strzlczyk - skrzypce, Konrad Zemler - gitara, Andrzej Łukasik – bas, oraz gościnnie Krzysztof Jakowicz - skrzypce). Występował na wielu festiwalach, m.in.: Letni Festiwal Jazzowy pod Baranami, Sopot Molo Jazz Festiwal, Jazz Forum Festival w Tygmoncie, Festiwal Pianistów Jazzowych w Kaliszu, Głogowskie spotkania Jazzowe.
Od roku 2003 prowadzi działalność dydaktyczną jako wykładowca klasy gitary jazzowej na uniwersytetach (Uniwersytet Zielonogórski, Uniwersytet Muzyczny w Poznaniu) oraz warsztatach muzycznych (Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe w Puławach, Czech Jazz Workshop). Współpracował z wybitnymi postaciami polskiej sceny jazzowej m.in. z: Andrzejem Jagodzińskim, Tomaszem Szukalskim, Adamem Pierończykiem, Januszem Muniakiem, Urszulą Dudziak, Michałem Urbaniakiem, Jerzym Małkiem, Michałem Miśkiewiczem, Maciejem Strzelczykiem.
Michał Jaros – kontrabasista, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
Uznany za Nową Twarz Polskiego Jazzu, otrzymał liczne nagrody takie jak Grand Prix na festiwalu Jazz nad Odrą, I nagrodę w konkursie Jazz Juniors, czy nagrodę Grand Prix "Swingujący Kruk"na Hot Jazz Spring w Częstochowie. Laureat Stypendium Artystycznego Ministra Kultury i Sztuki za wybitne osiągnięcia oraz Stypendium Twórczego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2019).
Koncertował z czołowymi muzykami jazzowymi, między innymi: Ishmael Wadada Leo Smith, Terence Blanchard, Ronnie Cuber, Rasul Siddik, Ed Cherry, Janusz Muniak, Zbigniew Namysłowski, Piotr Baron, Eryk Kulm, Grażyna Auguścik, Henryk Miśkiewicz, Artur Dutkiewicz i inni.
W grudniu 2018 r. nakładem wytwórni Multikulti Project ukazał się jego debiutancki album pt., "Floating Bridges", na którym znajdują się autorskie kompozycje lidera inspirowane współczesną muzyką jazzową, klasyczną i filmową.
Autor muzyczno- wizualnego projektu "Komeda. Historie pisane dźwiękiem" upamiętniający 50 rocznicę śmierci wybitnego kompozytora Krzysztofa Komedy.